Kırıkhan Olay Gazetesi

Kaymakam KARAMEHMETOĞLU kurbanını TDV’ye bağışladı

Kaymakam KARAMEHMETOĞLU kurbanını TDV’ye bağışladı
09 Ağustos 2019 - 22:39

Kırıkhan Kaymakamı Zafer KARAMEHMETOĞLU, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliği ile düzenlenen vekâletle kurban organizasyonuna kurban bağışında bulundu. Kaymakam KARAMEHMETOĞLU, TDV Kırıkhan Şube Başkanı ve Kırıkhan Müftüsü Mekki SOLMAZ’ı makamında kabul etti.

Vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgi alan Kaymakam KARAMEHMETOĞLU,  yurt içinde ve yurt dışında birçok ülkede ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmayı hedefleyen söz konusu  kampanya kapsamında  kendisi için bir kurban bağışı yaptı.

Kaymakam KARAMEHMETOĞLU,  Devletin ve vatandaşların güven duyduğu kurumlardan olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının kurban organizasyonunda ve diğer alanlardaki başarılı çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Yurtdışındaki ve özellikle de gönül coğrafyamızdaki ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar sayesinde ülkemizi tanıtıyoruz. Gönül köprüleri sayesinde kardeşlik ve muhabbet bağının güçlenmesini sağlıyoruz.

“Türkiye Diyanet Vakfı Güvencesiyle” kesilen ve dağıtılan kurbanlarla ihtiyaç sahibi milyonlarca kişinin yüzü gülüyor. Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonuna halkımızın da ilgisini bekliyorum. Bu kampanya, dünyanın birçok yerinde ihtiyaç sahibi insanlara Türk Milletinin elini uzatmasını sağlamaktadır diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.