Kırıkhan Olay Gazetesi

KAZA YOLUNA ÇÖZÜM BULUNMALI          

KAZA YOLUNA ÇÖZÜM BULUNMALI          
17 Ekim 2020 - 10:15

Kırıkhan’da son yıllarda meydana gelen trafik kazalarının çoğunluğunun  oluştuğu Kırıkhan- Kurtlusoğuksu yoluna bir çözüm bulunması bekleniliyor.

Mimar Sinan Mahallesindeki yapılaşma nedeniyle artın trafik yoğunluğuna karşın trafik düzenlemeleri  yapılmayınca bu kaayolunda sık sık trafik kazaları yaşanmaya başlandı.

Özellikle, Yeni Devlet Hastanesi girişindeki kavşakta nerdeyse her gün bir kaza  oluyor.  Devlet Hastanesinden çıkıp  şehir merkezine , şehir merkezinden TOKİ bölgesine  geçiş yapmak isteyen  araç sahipleri için kaza her an  kapıda bekliyor. 4  yolu birbirine bağlayan bu kesimde  bir döner kavşağın yapılması gerekirken bugüne kadar  bu konuda herhangi bir adım atılmadı.

Bu yolun devamında ise ikinci  kaza  merkezi haline gelen  kesimde de bir düzenleme bekleniliyor. Edem Park öncesi  3 şeritten 2 şerite düşen bölümde  sık sık trafik kazalarına  rastlanılıyor.

Kırıkhan – Kurtlusoğuksu  arasındaki yolda yaşanan bu olumsuzlukları giderme konusunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’tan duyarlılık bekliyoruz. Gazetemizi ziyareti esnasında da belirttiğimiz    döner kavşak isteğimizin gerçekleşmesi halinde bu yolda meydana gelecek bir çok kaza  önlenmiş,  hayatını kaybeden insanların belki de hayatta kalmalarını sağlanmış olunacaktır.

Lütfü Başkan, Kırıkhan için önemi olan bu konulara  öncelikli olarak çözüm üretmeniz bekleniliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.