Kırıkhan Olay Gazetesi

KIBRIS GAZİLERİNE DEVLET ÖDÜLÜ VERİLDİ

KIBRIS GAZİLERİNE DEVLET  ÖDÜLÜ VERİLDİ
26 Kasım 2019 - 16:36

Kırıkhan’da 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekâtında görev alan 9 Gaziye “Devlet Öğünç Madalyası” verildi.
Kırıkhan Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen törende konuşan Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu şunları söyledi; “Şehit ve Gazilerimiz, vatanımızı korumak için canlarını ortaya koydular. Şimdiye kadar madalyasını almayan 9 Kıbrıs gazimize madalyalarını taktim ediyoruz. Memleketimizi bizlere vatan toprağı yapan tüm şehit ve gazilerimize minnettarız. Onlar ailelerini, sevdiklerini ve canlarını vatanımız için, bayrağımız için, bağımsızlığımız için ortaya koydular. Bu vesileyle Tüm Şehitlerimizi ve ahirete intikal eden tüm Gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz.” dedi.
Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’ndan madalyasını alan Kırıkhan Muharip Gaziler Dernek Başkanı Mehmet Yalçın ise yaptığı konuşmada, aldığı Devlet Öğünç Madalyasını evli olduğu sırada Kıbrıs Barış Harekatına katıldığından dolayı eşi adına aldığını söyledi.
Törene Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Hakan Çınar, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Kılıç, İlçe Tarım Müdürü Ali Temizkan, İlçe Müftüsü Mekki Solmaz, Kırıkhan SYDV Başkanı Abdullah Karaman ve Kırıkhan Muharip Gaziler Dernek Başkanı Mehmet Yalçın katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange