Kırıkhan Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor « Kırıkhan Olay Gazetesi

18 Ocak 2021 - 07:55

Kırıkhan Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor

Kırıkhan Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2020 - 10:00

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un talimatları doğrultusunda, yeni tip korona virüs salgının yayılmasını engellemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla kent genelinde dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Korona virüs tedbirleri kapsamında, Kırıkhan Belediyesine bağlı ekipler, tüm ilçelerde resmi kurumlar, sağlık merkezleri, eczaneler, toplu taşıma araçları, semt pazar yerleri,  cadde ve sokaklar gibi vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar ve çarşı merkezleri haftalık periyotlar halinde hijyenik hale getiriliyor.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, salgının yayılmasını engellemek ve kontrol altına alabilmek için kent genelinde dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarına önem verdiklerini belirtti. Kırıkhan Belediyesi olarak çalışmaları sıkı tuttuklarını aktaran Yavuz, “Vatandaşlarımızın temiz ve hijyenik bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için Belediyemize bağlı ekipler,  yoğun şekilde kullanılan alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Kırıkhan Belediyesi olarak korona virüs salgının çıktığı ilk andan itibaren üzerimize düşen görevi sıkı bir şekilde yerine getirdik. Vatandaşlarımızı, Sağlık Bakanlığının açıkladığı ‘kontrollü sosyal hayat’ kapsamında maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine uymaları çağrısında bulunuyorum. Dezenfekte çalışmalarını yanında bu tedbirlere de uyarsak süreci en az zararla atlatırız inşallah” dedi.