Kırıkhan Olay Gazetesi

KIRIKHAN BELEDİYESİ İLE İSLAHİYE BELEDİYESİ KARDEŞ BELEDİYE İLAN EDİLDİ

KIRIKHAN BELEDİYESİ İLE İSLAHİYE BELEDİYESİ KARDEŞ BELEDİYE İLAN EDİLDİ
05 Ağustos 2020 - 14:21

Kırıkhan Belediyesi 2020 Ağustos ayı olağan Belediye Meclis toplantısını yaptı.
05.08.2020 Çarşamba günü saat 10.30’da Belediye Meclis salonunda yapılan toplantı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Silah arkadaşları ve tüm Şehitlerimiz için saygı duruşunun yapılıp İstiklal Marşı’nın ve Fatiha Suresinin okunması ile başladı.
Başkan YAVUZ gündem maddelerine geçmeden önce Belediyenin son bir ay içerisinde yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Başkan YAVUZ verdiği bilgilerde; “ Alibeyçağlı, Karaelmaslı mahallelerinde asfalt çalışmaları tamamlanıp hizmete sunuldu.
Taşoluk, Ceylanlı – Alan yolu arası, TOKİ, Söğütlüöz, İçada mahallelerimizde asfalt çalışmalarımıza başlıyoruz. Kısa süre içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız inşallah.
Yeni Otogalericiler Sitemizin ön protokol sözleşmesini imzaladık 15 Ağustos’ta temelini atıyoruz.
Kırıkhan’lı Şehitlerimizin isimlerini yaşadıkları mahallelerde ki sokaklara verdik. Bütün Şehitlerimize Allah’tan (c.c.) Rahmet diliyorum. Ruhları Şad olsun.
‪Ayrıca, Gençlik Ve Spor Bakanlığımızın, Halkın Yüzmeye Erişimi ve Yeni Sporcuların Yetişmesi İçin başlatmış olduğu; “YüzmeBilmeyenKalmasın” projesi kapsamında ilçemize portatif yüzme havuzu yapılıyor. Gençlik Merkezimizin olduğu bölgede bugün incelemelerde bulunduk. 15 – 20 gün içerisinde yapımına başlanacak inşallah. Başta ‪Gençlik Ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU olmak üzere Milletvekilimiz Sayın Dç.Dr. Hüseyin YAYMAN ‘a Gençlik Ve Spor İl Müdürümüz Sayın Cemil ŞENSÖZ’E ve emeği geçen herkese şahsım ve gençlerimiz adına şükranlarımı sunarım.‬‬
Milletvekilimiz Doç.Dr.Sayın Hüseyin Yayman bey şahsımı telefonla arayarak Kırıkhan OSB’nin onaylandı müjdesini verdi. Kırıkhan OSB’nin Parselasyon çalışması bitti. Alt yapı çalışmalarına başlıyoruz.” İlgili bütün Bakanlarımıza, Milletvekilimiz Doç.Dr. Hüseyin Yayman’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.
KIRIKHAN BELEDİYESİ İLE İSLAHİYE BELEDİYESİ KARDEŞ BELEDİYE İLAN EDİLDİ
Yapılan Meclis Toplantısında Başkan YAVUZ, gündem dışı olan Kırıkhan Belediyesi ile İslahiye Belediyesinin kardeş Belediye olmasını içeren maddeyi gündeme alıp kabulü için oylama yaptırdı. Madde yapılan oylamada oy birliği ile kabul edildi. Böylece Kırıkhan Belediyesi ile İslahiye Belediyeleri kardeş Belediye ilan edildi.
Kırıkhan Belediyesi 2020 Ağustos ayı olağan Meclis toplantısı gündemin diğer maddelerinin görüşülüp karara bağlanması ve yapılan istişarelerle sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange