Kırıkhan Olay Gazetesi-Hatay'da Hızlı doğru tarafsız haberciliğin merkezi

Kırıkhan Belediyesi soba ve kalorifer küllerini topluyor

Kırıkhan Belediyesi soba ve kalorifer küllerini topluyor
26 Kasım 2018 - 12:23

Kırıkhan Belediyesi soba ve kalorifer küllerini sokaklardan topluyor.
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte soba ve kalorifer küllerinin çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden toplanabilmesi için Kırıkhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde gerekli tüm tedbirleri aldı.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan. Yavuz’un talimatlarıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında Kırıkhanlıların kış mevsimini en iyi şekilde temiz bir çevrede geçirmeleri hedeflendi.
Kırıkhan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; ”Çevre kirliliğinin önlenmesi ve gelecek nesillere daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakılabilmesi adına soba ve kalorifer küllerinin çuvallarla toplanması işlemi ilçemiz genelinde, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından düzenli olarak devam ediyor. İlçemiz halkının çevre sağlığı açısından duyarlı davranarak soba ve kalorifer küllerini çuval içerisinde konteyner yanlarına düzenli bir şekilde koymaları temizlik ekiplerimizin daha seri çalışmasına imkan sağlamakta olup, halkımızın çevre temizliği ve ilçemiz halkının sağlığı için göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz.”denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.