Kırıkhan Olay Gazetesi

KIRIKHAN DA 3.649 FISTIK ÇAMI FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU

KIRIKHAN DA 3.649 FISTIK ÇAMI FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU
12 Kasım 2019 - 10:05

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında daha yeşil bir Türkiye için 81 il ve 2023 noktada eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “11 Milyon Fidan Dikimi” etkinliği Kırıkhan’da gerçekleştirildi.
Saat 11:11’de Kırıkhan Karataş mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğinde 3649 Fıstık Çamı Fidanı toprakla buluştu.
Etkinliğe Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emin Ünalan, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü i.Cahit Ayazhan, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik, Kırıkhan Orman işletme şefi Mehmet Emin Kaya, Meclis üyeleri, Muhtarlar, Siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, Hatay Tabiatı Koruma Derneği üyeleri, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ekipleri, stk temsilcileri, basın mensupları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldılar.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada;
“Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde başlatmış olduğu proje kapsamında bu gün 11.11.2019 saat 11:11 itibarıyla Türkiye genelinde 1.000.000 (Bir milyon) fidan toprakla buluşturuldu.
“1 Fidan dik orman olsun, yaşanılacak yurdun olsun” sloganıyla biz de bu kampanyaya destek vermek adına 3649 çam fıstığı fidanını Kırıkhan ilçemiz Karataş mevkiinde toprakla buluşturmak için kaymakamımız, ilçemiz idarecileri, stk temsilcilerimiz, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, ev kadınlarımız ve tüm vatandaşlarımız ile birlikte buraya geldik. Çocuklarımıza bırakabileceğimiz yeşil bir Türkiye, yeşil bir dünya diyerek herkesi bir fidan dikmeye davet ediyor ve tüm vatandaşlarımızın güçlü desteklerini bekliyoruz.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange