Kırıkhan’a yeni bir çocuk parkı kazandırılıyor « Kırıkhan Olay Gazetesi

22 Ocak 2021 - 16:02

Kırıkhan’a yeni bir çocuk parkı kazandırılıyor

Kırıkhan’a  yeni bir çocuk parkı kazandırılıyor
Son Güncelleme :

06 Ocak 2021 - 10:51

Kırıkhan Belediyesi Mimar Sinan Mahallesi Toki Bölgesinde yaşayan vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yeni bir park düzenlemesine başladı.

Kırıkhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Mimar Sinan Mahallesi Toki Bölgesi’nde yapılan çocuk parkı ile ilçedeki çocuk parklarına bir yenisi daha ekleniyor. Yapılan çalışmalar ile ilgili konuşan Başkan Ayhan Yavuz “İlçemizde yaşayan çocuklarımızın ve ailelerinin birlikte vakit geçireceği yerler yapmak önceliğimizdir. Oyun oynamak çocuk için bir ihtiyaçtır ve çocuklar oyun oynayarak hayatı öğrenirler.

Onların güvenilir alanlarda, yaşlarına uygun olarak yapılan bu oyun parkları; çocukların sosyalleşmesine, psikolojik ve fiziksel olarak gelişimlerine olumlu katkı sağlayacaktır. Çocuklar biriken enerjilerini burada atıp hem temiz hava alacaklar hem de eğlenecekler” ifadelerini kullandı.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un Toki Bölgesi’nde ki çocuklara armağanı olan parkın kısa süre içinde tamamlanıp mahallenin çocuklarına oyun oynamaları için açılacağı bilgisi verildi.