KIRIKHAN’DA ARAZİ TOPLULAŞTIRMA TOPLANTISI YAPILDI « Kırıkhan Olay Gazetesi

22 Ocak 2021 - 16:52

KIRIKHAN’DA ARAZİ TOPLULAŞTIRMA TOPLANTISI YAPILDI

KIRIKHAN’DA ARAZİ TOPLULAŞTIRMA TOPLANTISI YAPILDI
Son Güncelleme :

09 Ocak 2021 - 13:25

DSİ Hatay Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi Toplantısı, AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman’ın katılımıyla Kırıkhan’da gerçekleşti.

Milletvekili Yayman’ın yanı sıra  toplantıya Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan Arslan, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, AK Parti  İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, AK Parti Kırıkhan İlçe başkanı Ömer Erdal Çelik DSİ Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, Arazi Toplulaştırma ve TİGH Dairesi Başkanı Sinan Demirbaş, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Ekinci, Bekir Pehlivan ve 63. (Hatay) Şube Müdürü Fatih Mıyman ile Arazi Toplulaştırma ve TİGH Şube Müdürü Hasan Altın’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Ziraat Odası Başkanları, Muhtarlar ve Vatandaşlar katıldı.

DSİ yetkilileri tarafından Hatay’da yürütülen toplulaştırma çalışmalarına ilişkin yapılan bilgilendirme sunumu ile başlayan toplantıda, Hatay Kırıkhan Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi” hakkında vatandaşların bugüne kadar yaşadıkları sorunlar ve çözüm bekleyen talepleri görüşüldü.

Toplantı sonrası, Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta ile DSİ Arazi Toplulaştırma ve TİGH Dairesi Başkanı Sinan Demirbaş, Hatay Kırıkhan Sulama Birliğini ziyaret ederek, hem birliğin çalışmaları hakkında bilgi aldı, hem de proje hakkında istişarelerde bulundu.