Kırıkhan Olay Gazetesi

Kırıkhan’da camiler düzenli olarak dezenfekte ediliyor

Kırıkhan’da camiler düzenli olarak dezenfekte ediliyor
23 Ekim 2020 - 14:49

Kırıkhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler  mahalle statüsündeki köylerin  ve İlçe merkezindeki Camilerde temizlik ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi.

Halkın daha temiz ve huzurlu bir şekilde ibadet yapması için çalışma yürüten Kırıkhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan cami temizleme ekibi şehirdeki tüm camilerin iç ve dış mekanların da temizlik çalışması yapıyor.

Tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Covid 19 salgını sürecinde camiler temizlenmesinin yanında düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Vatandaşlara temiz bir ortamda ibadet etme imkânı sunmak amacı ile kurulan cami temizleme ekibi camilerde rutin olarak temizlik yaparak dezenfekte yapıyor. Temizlik çalışması, cami halıları başta olmak üzere ahşap yüzeyler ile cami dışındaki abdesthaneler de sürüyor. Yapılan temizliklerle hem cami cemaatine temiz bir ortamda ibadet etme imkânı sağlanmış oluyor hem de din görevlilerinin işlerini kolaylaştırıyor. Cami temizleme çalışmaları ile vatandaşlardan takdir toplayan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz “Camilerimizin temiz olmasını önemsiyoruz” diyerek, camilerin düzenli olarak temizleneceğini ve dezenfekte edileceğini bildirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.