Kırıkhan Olay Gazetesi

Kırıkhan’da minarelerden dua ve tekbir sesleri yükseldi

Kırıkhan’da minarelerden dua ve tekbir sesleri yükseldi
25 Mart 2020 - 10:37

Diyanet İşleri Başkanlığınca korona virüs salgınının bir an önce sona ermesi ve hastaların şifa bulması için Kırıkhan’daki camilerin hoparlöründen yatsı ezanının ardından dua ve tekbir sesleri yükseldi. Vatandaşlar, cami minarelerinden okunan duayı dinlerken duygulandılar. İlçemizden çevre ilçelere de merkezi sistemden yapılan dua sebebiyle vatandaşlar arayarak memnuniyetlerini ifade ettiler. İlk gün duayı ilçe müftümüz Mekki SOLMAZ yaptı.  Duada;

“Ey bu okuduğumuz ezanların sahibi Yüce Rabbimiz. Sana sığındık. Kapına geldik. Ellerimizi semaya, dillerimizi duaya, gönüllerimizi şefkat ve merhametine açtık. Peygamberlerin, mazlumların ve muhtaçların dualarına icabet ettiğin gibi şu anda yaptığımız dualarımızı kabul eyle Allah’ım!

Bizleri umduklarımıza nâil, korktuklarımızdan emin eyle Allah’ım! Bütün dünyayı kuşatan salgın hastalık karşısında bizlere inâyetini lutfeyle Allah’ım.

Gazabından rızana, azabından affına sığınıyoruz. Bizleri muhafaza eyle Allah’ım!

Şu anda huzurunda ellerini açarak âmin diyen kardeşlerimizi, iki cihanda aziz eyle Allah’ım!

Her daim mağdurların, mazlumların, gariplerin yanında yer almış; çaresizlere kucak açmış necip milletimizden rahmetini esirgeme Allah’ım!

İlâhi Ya Rabbi! Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlularımıza kolaylıklar nasib eyle Allah’ım!

Ya Rabbi! Devletimizi, milletimizi, İslam beldelerini ve bütün insanlığı her türlü afetlerden, musibetlerden, kötülüklerden, salgın hastalıklardan muhafaza eyle Allah’ım!

Ya Rabbi, Ordumuzu, askerimizi, polisimizi ve güvenlik güçlerimizi her zaman ve her yerde mansur ve muzaffer eyle!

İlâhi Ya Rabbi! Zor günlerden geçiyoruz. Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eyle Allah’ım!

Ya Rab! Bu zor zamanlarda, büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışan başta sağlık görevlilerimiz olmak üzere tüm çalışanlarımıza yardım eyle Allah’ım.

Bizlere taşıyamayacağımız ağır yükler yükleme Allah’ım!

Ya Rabbi! Dünya imtihanımızı kolaylaştır, musibetler karşısında bilincimizi ve direncimizi artır, bizlere sabır ve metanet ver Allah’ım!

İlâhi Ya Rabbi! Dünyada ve ahirette, mahşer gününde mahcup ve mahzun olmaktan cümlemizi muhafaza eyle Allah’ım!” dualarından sonra tekbirler ve salatı ümmiyeler ile vatandaşlar balkonlarından ve evlerinden eşlik ederek duaya amin dediler. İlçe Müftüsü Mekki SOLMAZ’ın bildirdiğine göre dua etkinliği her gece yatsı ezanını müteakip yapılacaktır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange