Kırıkhan Olay Gazetesi

     KIRIKHAN’DA ÖĞRENME ŞENLİĞİ YAPILDI

     KIRIKHAN’DA ÖĞRENME ŞENLİĞİ YAPILDI
30 Nisan 2019 - 14:52

                      

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü projesi kapsamında bireylerin kendilerini geliştirme konusunda merak ve istek uyandırarak, öğrenmenin eğlenceli, kişiyi rehabilite eden yönünün fark edilmesini ve bireylerin öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmasını sağlamak amacıyla Kırıkhan’da “Öğrenme Şenliği” yapıldı.

Kırıkhan Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Öğrenme Şenliği açılışı 30.04.2019 Salı günü saat 10.00’da Öğretmen evinde yapıldı.

Öğrenme Şenliği açılışına İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Elitaş, Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Tolga Üçdal, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Sarıkaya, Kırıkhan Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürü Mesut Çelik, STK Temsilcileri, Kurum müdürleri, Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Öğrenme Şenliğine özellikle Mesleki Teknik Liseleri ve Ana Okulları damgasını vurdu.

Bu kapsamda Kırıkhan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yapmış olduğu robot kolları ve Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu lisesinin Aile Eğitimleri ile ilgili görselleri dikkatleri çekerken bu yetenekler Kırıkhan geleceği açısından da mutluluk ve gurur verici bir tablo oluşturdu.

Öğrenme Şenliğine okulların haricinde Orman İşletme şefliği, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Rehberlik araştırma kurumları da etkinlikleri ile katkı sağladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Elitaş; “Eğitimin sadece bilgi aktarımı olmadığını, bütüncül anlayışla insan yetiştirme sanatı olduğunu söyledi.

Öğrenme şenliğinin hayat boyu öğrenmeye katılmayı hedeflediğini söyleyen ELİTAŞ; “Öğrenme şenliği, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünüdür.” dedi.

Öğrenme şenliği etkinlikleri gün boyu devam etti.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange