Kırıkhan Olay Gazetesi

Kırıkhanda “Okullar güzelleşiyor” etkinliği

Kırıkhanda “Okullar güzelleşiyor” etkinliği
22 Ocak 2019 - 12:20

Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığı, Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdikleri ‘Okullar Güzelleşiyor’ etkinliği başlatıldı.

   Etkinliğe Kırıkhan Kaymakamı Zafer KARAMEHMETOĞLU, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcısı Atilla AKGÜN, Kırıkhan İnfaz Savcısı Hüseyin TORTUK, Denetimli Serbestlik Müdürü Hakan HOŞGÖREN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Cahit AYAZHAN, Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ahmet Süreyya RIFAİOĞLU, okulda görevli müdür yardımcıları ve öğretmenler ile Denetimli Serbestlik kapsamında çalıştırılan yükümlüler katılmıştır. Kırıkhan Endüstri Meslek Lisesinde başlayacak olan etkinlik Şehit Ahmet Saylak Ortaokulu ve Reyhanlı Merkezde bulunan iki okulunda temizlik, tadilat, boya, ağaç dikimi vb. gibi ihtiyaçları giderilerek son bulacaktır.

Etkinlikte konuşma yapan Başsavcı Atilla AKGÜN ‘Kırıkhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğün de hükümlülere yönelik eğitim ve iyileştirme faaliyetleri ile birlikte kamuya yararına ücretsiz çalışma tedbirleri de yürütülmektedir. Kırıkhan merkezde 65, Hassa ilçemizde 14, Reyhanlı ve Kumlu ilçemizde toplamda 47 hükümlü kamu yararına çalışmaktadır. Ülke genelinde gerçekleştirilen bu gibi etkinliklerin Denetimli Serbestlik kapsamındaki hükümlülerin topluma kazandırılmasında çok önemli olduğu düşüncesindeyim. Denetimli serbestlik kapsamında ki hükümlülerin yeniden suça karışmalarına sebep olabilecek etkenlerin azaltılması amacıyla birçok farklı çalışma yapılmaktadır. Toplumda dezavantajlı gruplar içerisinde kabul edilen suça karışmış kişilerin toplum için son derece faydalı olacağına inandığımız bu etkinliğe katılmış olmalarının ayrıca önemli olduğunu düşünmekteyim. Yükümlülerimiz,  çocuklarımızın eğitim ve öğretim gördükleri yerleri güzelleştirerek daha temiz bir ortamda eğitim ve öğrenim görmelerine katkı sunmaktadırlar. Ayrıca gerçekleştirilen bu etkinlikle kendilerini topluma faydalı birer bireyler olarak görmelerini sağlamakta bu etkinliğin bir diğer faydası olarak karşımıza çıkmaktadır. ’dedi

            Konuşmasının devamında Başsavcı AKGÜN ‘Buna etkinliğimiz 21/01/2019 da başlayıp 01/02/2019 tarihine kadar devam edecek, Kırıkhan merkezde 2, Reyhanlı merkeze 2 okulumuzu eğitim ve öğretime hazır hale getireceğiz. Ayrıca bu özel ve anlamlı günde etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah Cumhuriyet Başsavcılığı olarak bu ve buna benzer etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz.’ Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange