Kırıkhan’da Yaşlı ve Bakıma Muhtaçların Evleri Temizlendi « Kırıkhan Olay Gazetesi

25 Ocak 2021 - 04:56

Kırıkhan’da Yaşlı ve Bakıma Muhtaçların Evleri Temizlendi

Kırıkhan’da Yaşlı ve Bakıma Muhtaçların Evleri Temizlendi
Son Güncelleme :

19 Haziran 2020 - 13:22

Yılın 12 ayında yüzlerce yaşlı, bakıma muhtaç, 65 yaş üstü bireylere sağlık, temizlik ve ev bakım hizmeti veren Kırıkhan Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor.

Kırıkhan Belediyesi’ne bağlı ekipler Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında belirli periyotlarla temizlik ekipleri tarafından yaşlı, bakıma muhtaç ve engelli vatandaşların evlerinde temizlik çalışmaları gerçekleştirdi. Ekipler, yaşlıların evlerine giderek temizlik yapmanın yanı sıra kişisel bakımını yapmakta zorlanan yaşlı bireylere talep etmesi halinde yardımcı olan ekipler tarafından tırnak kesiminden, saç kesimine kadar hizmetler de yer alıyor.

Evinde yalnız veya eşiyle birlikte yaşayan, günlük hayatta rutin işlerini yapmakta zorlanan 65 yaş üstü vatandaşların evleri, ayda en az bir kez, 3 veya 5 kişiden oluşan ekipler tarafından temizleniyor. Ekipler evlerde yerleri, halıları süpürüp siliyor, toz alıyor, cam, kapı ve çerçeveleri temizliyor, mutfak, tuvalet ve banyo temizliği yapıyor, balkonları yıkıyor.

Kırıkhan Belediyesi tarafından Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında yürütülen bu çalışmalar vatandaşlardan takdir topluyor.