Kırıkhan Olay Gazetesi

KIRIKHAN’IN TRAFİK SORUNU MASAYA YATIRILDI         

KIRIKHAN’IN TRAFİK SORUNU MASAYA YATIRILDI         
18 Temmuz 2019 - 18:15

Kırıkhan’ın en büyük sorunlarından birisi olan  trafik  konusunda   Kaymakam   Zafer Karamehmetoğlu  başkanlığında  heyet toplandı ve  yapılan ve yapılması gereken çalışmalar  gözden geçirildi.

Kırıkhan Kaymakamlığında düzenlenen toplantıya, Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu,  Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kırıkhan Belediyesi, Kırıkhan İlçe milli Eğitim Müdürlüğü, Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma  Komutanlığı  yetkilileri   ve Şoförler Oda  başkanı katıldı.

Toplantıda,  Trafik güvenliği uygulama politikası belgesi doğrultusunda   İçişleri Bakanlığı  hedeflerine ulaşılması, trafik kazaları ve sonucundaki ölüm ve yaralanmaların azaltılması  amacıyla  2019’un ilk 6 ayında   gerçekleştirilen uygulama ve sonuçları masaya yatırıldı.

Trafik kazaları  ve can kayıplarının artmasına neden olan seyir halinde cep telefonu ile görüşme, trafiği tehlikeye sokacak  şekilde şerit değiştirme- makas atma ve emniyet kemeri kullanmama, yaya önceliği  ihlalleri konusunda daha  etkin  uygulama içerisine girilmesi  toplantıda ağırlık kazandı.  Yine  yaya ve okul geçitlerinin bulunduğu  noktalarda  yatay ve dikey işaretleme eksikliklerinin  tespit edilerek giderilmesi, önce yaya görsellerinin   tüm ışıksız yaya ve okul geçitlerine çizdirilmeside toplantıda karara bağlandı.

Kırıkhan Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından  kayıtlı ticari araç sürücülerini seyir halinde cep telefonu kullanmama, indirme bindirme kurallarına riayet etme, emniyet kemeri takma, araç içerisinde sigara  içmeme hususunda  uyarmaları istenildi.

Kırıkhan  İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğünce yaya geçidi  kullanımı ve yaya öncelikli  trafik konulu  programlar yaparak öğretmen ve öğrencilere  gerekli eğitimler verilecek.  Okul öncesinde  ve çevresinde yaya  geçitlerinde farkındalığı arttırmaya yönelik uygulamalı etkinlikler düzenlenecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange