Kırıkhan Olay Gazetesi

Kırıkhan’lı Emiyet Müdürü Altan’ın FETÖ ile bağı çıkmadı!

Kırıkhan’lı Emiyet Müdürü Altan’ın FETÖ ile bağı çıkmadı!
23 Nisan 2019 - 12:24
FETÖ kumpas davasından beraat etti 1. sınıf Emniyet Müdürü Hatay Kırıkhanlı Halil Altan, yargılandığı FETÖ kumpas davasından beraat etti.

Isparta İl Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü’nde Teftiş Kurulunda görev yapan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Halil Altan’ın FETÖ bağı çıkmadı.

Mahkeme kayıtlarına göre, Gaziantep KOM Şube Müdürlüğünün 02.02.2019 tarihli yazı cevabı ve ekindeki sorgulama ile Halil Altan’ın Bylock kaydının bulunmadığı tespit edildi. Dava sürecinde Halil Altan hakkındaki iddiaların tamamı asılsız, ayrıca hesap hareketlerinin incelenmesinde talimat üzerine yapılmış bir hareketliliğin olmadığı da ortaya çıktı. Yine yapılan incelemelerde Halil Altan’ın kapatılan yurt ve özel okullarda 2014 yılı ve sonrasında kaydına rastlanmadı. Halil Altan’ın FETÖ ile irtibatlı kurum ve kuruluşlarda SGK kaydının da bulunmadığı tespit edildi.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ kumpas davasından beraat eden Altan’ın yeniden göreve dönmesi için Ankara’ya yazı iletildi.

Hatay’ın Kırıkhan ilçeli Emniyet Müdürü Halil Altan’ın, Gaziantep Polis Meslek Yüksekokulu’nda Müdür Yardımcısı iken 20 Ocak 2015’te Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Isparta’ya il Emniyet Müdürü olarak atanmış, 20 Ekim 2016’da Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nda başmüfettiş olarak görev yapmıştı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange