Kırıkhan Olay Gazetesi

KURTULUŞ CADDESİ TRAFİĞE KAPATILIYOR

KURTULUŞ CADDESİ TRAFİĞE KAPATILIYOR
22 Temmuz 2019 - 19:54

Antakya’nın en önemli caddeleri arasında yer alan Kurtuluş caddesi yayalaştırılıyor.

Hatay Valiliğinde Kurtuluş Caddesinde yapılacak çalışmalar ile ilgili Hatay Valisi  Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri  Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel,  Hüseyin Şanverdi, Sayın Lütfi Kaşıkçı,  Av.Suzan Şahin,  Mehmet Güzelmansur,  Serkan Topal ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in katılımları ile  Kurtuluş caddesinin yaya trafiğine açılması kararlaştırıldı.

Toplantıda alınan kararlar şöyle :

1-Antakya ilçesi Kurtuluş Caddesinin yayalaştırılmasına karar verilmiştir.

2-Antakya Kurtuluş Caddesinin yayalaştırma projesi kapsamında, bu caddeye alternatif olarak 32 metrelik Mustafa Kemal Şeyhoğlu Caddesinin kamulaştırılarak açılmasına karar verilmiştir.

3-Mustafa Kemal Şeyhoğlu Caddesinin açılabilmesi için gerekli 311 yapının kamulaştırılma işlemlerinde kullanılmak üzere 100.000.000,00 TL nin, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında tüm partilerin oy birliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesine İller Bankasından borçlanma yetkisi verilmesi kararlaştırılmıştır.

4- Acele kamulaştırma kararı çıkartılarak kamulaştırma işlemlerinin hızlı bir şekilde başlatılmasına ve Mustafa Kemal Şeyhoğlu Caddesinin en kısa sürede açılarak Kurtuluş Caddesi’nin yayalaştırılmasına karar verilmiştir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.