Kırıkhan Olay Gazetesi

Lütfü Savaş Duy Bu Vatandaşların Sesini

Lütfü Savaş Duy Bu Vatandaşların Sesini
03 Haziran 2019 - 14:40

    Son zamanlarda  büyük bir yapılaşmanın görüldüğü Mimar Sinan Mahallesindeki görüntüler Kırıkhan’a hiç yakışmıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan   pis su atığı, yıllardır çözüm bekliyor. Vatandaş pis su kokularıyla birlikte yaşamak zorunda  bırakıldığı açıkça görülüyor.

     Mimar Sinan Mahallesinde  Yeni Devlet Hastanesinin karşısındaki    alan üzerine son yıllarda sayısız toplu konut yapımı gerçekleştirildi.  100’e yakın toplu konutun bulunduğu bölgede  ne yazık ki apartmanların pis suları  yaşam alanlarının yanındaki bir kanala açıkta  dökülüp duruyor.

     Hatay Büyükşehir Belediyesine  durumu bildirmelerine karşın yıllardır çözüm getirilmediğini belirten  vatandaşlar “  Böyle bir teknolojik  ve gelişen çağda, çağ dışı bir  görüntüyle iç içe  yaşamak   bizleri üzüyor. Yıllardır apartmanların pis su gideri kanalizasyon olmadığı için  boş alana akıp duruyor. Hemen konutların yanında olan bir kanala  dökülen pis sular çevreye adeta  pislik saçıyor.  Burada yaşayan binlerce insan Hatay Büyükşehir Belediyesinin  sorunu çözmesini bekliyor,ama bir türlü  çözüm gelmiyor. Lütfü Savaş Başkana  sesleniyoruz. Bu görüntüler Kırıkhan’a  ve bu bölgede  yaşayan insanlara yakışmıyor. Pis su atığı içerisinde oturmak zorunda kalıyoruz. Geceleri sıcak hava  nedeniyle pencereleri açtığımızda haşerelar  evlere doluşmakta. Yine sürekli pis  kokularla birlikte yaşamak zorunda kalıyoruz. Bir an önce  bu bölgenin kanalizasyon sorununun çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz” dediler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange