LÜTFÜ SAVAŞ VE CHP « Kırıkhan Olay Gazetesi-Hatay'da Hızlı doğru tarafsız haberciliğin merkezi

24 Mayıs 2022 - 19:15

LÜTFÜ SAVAŞ VE CHP

LÜTFÜ SAVAŞ VE CHP
Son Güncelleme :

13 Mart 2019 - 10:56

CHP’den yeniden Hatay Büyük Şehir Belediyesi başkan adayı olan Lütfü Savaş’ın CHP’ye bakış açısı bir türlü netlik kazanmadı.

Siyaset  sahnesinde  adı şanı bile duyulmazken,  Ak  Parti’nin  güçlü ismi  Sadullah Ergin tarafından siyaset alanına Antakya Belediye Başkan adayı olarak çıkartıldı.  Savaş,  Antakya Belediye Başkanlığına seçildikten  sonra Ak  Parti hükümetinin tüm güçlerinden   Sadullah  Ergin sayesinde  yararlandı. Lütfü Savaş ilk  vefasızlığını  gücüne güç katan  Sadullah Ergin’e yaptı. Hatay’ın Büyükşehir olması dolayısıyla    Ak Parti’den  Belediye başkan adayı olan Sadullah Ergin’e ve kendisini Antakya’yı yönetme gibi bir makam onuruna  eriştiren Ak Parti’ye  baş kaldırdı. O güne kadar ezeli  siyasi rakibi olan CHP’ye   dönemin milletvekili Hasan Akgöl sayesinde geçti. Savaş, CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterildi ve seçimlerde MHP’nin bazı seçmenlerinin desteğiyle  Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

CHP sayesinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Lütfü Savaş, zamanla kendini CHP’li ve HBB olmasında emeği geçen   Hasan Akgöl’le  ters düştü.  HBB’nin işçi alımlarında ve  daire başkan ve müdürlerinin oluşturulmasında CHP’li isimlere yeterince  yer vermediği için sürekli eleştirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı  Lütfü Savaş, seçildikten sonra  CHP’ye  minnet etmedi ve  CHP’nin hiçbir seçim çalışmalarına katılmadı, katkı sağlamadı.  3,5 yıl boyunca  CHP ilçe kongrelerine  katılmayan  ve  parti binalarına dahi çıkmayan Lütfü Savaş yerel seçimlerin  yaklaşmasıyla CHP’yi aklına getirdi. Dönemin CHP milletvekilleriyle de   arası bozuk olan Lütfü Savaş, CHP’lilere sahip çıkmadığı için sürekli eleştirildi.

Çıktığı TV ekranlarında dahi CHP’liyim diyemeyen ülkücüyüm   deme cesaretini göstererek CHP’lilere adeta nispet yapan Lütfü Savaş’ın, milletvekili seçimlerinde   CHP’nin  Hatay listesinin oluşturulmasında önemli faktör oldu. CHP’li olamayan  Savaş,  Hatay CHP’ye  sürekli yön verici   çalışmalar yaptı.

Döneminin büyük bölümünü CHP ilçe teşkilatlarıyla değil kendi kurduğu ekiple  çalışmalarına şekil veren Lütfü Savaş,  Hatay’daki  hiçbir CHP ilçe yönetimine güç vermedi.  Başta Kırıkhan ilçe teşkilatında   görev yapan tüm başkan ve yöneticiler, Lütfü Savaş’a   hizmet noktasında  güç ve yetki kazandırmadığı ve kendilerini dinlemediği için tepki gösterdiler.

CHP’nin  gücüne güç katmayan  Hatay Büyükşehir  Belediye  Başkanı Lütfü Savaş, şimdi CHP’nin oylarıyla yeniden aynı koltuğa oturmak istiyor.

Aradan geçen 5 yıla karşın halen CHP’liyim  diyemiyor, ülkücüyüm diyor. Savaş, adeta CHP’lilere meydan okuyor. Ve CHP yöneticileri  Lütfü Savaş’a açıkça  tepki gösteremiyorlarsa da  tabandan  Savaş’a tepki geliyor.

31 Mart’ta  yapılacak yerel seçimlerde, gerçek  CHP’liler,  CHP’ye minnet etmeyen, teşkilatlara saygı göstermeyen Lütfü Savaş’a büyük ders vermeye çalışıyor.

CHP sayesinde başkanlık koltuğuna oturan ancak CHP’nin gücüne güç kazandıracak  hiçbir adımı atmayan Lütfü Savaş’a en büyük dersi  yine CHP seçmeninin vereceği gözüküyor. Lütfü Savaş’ta   böylesine büyük bir dersi hak ediyor.  Lütfü Savaş’ın tek adamlık sevdası yüzünden CHP’de ters düşmediği partili kimse kalmadı. Savaş, kendisini marka olarak görebilir ama  CHP olmadan asla o koltuğa oturamayacağını da unutmamalı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

altmöbelentsorgung

Çocuk Şarkıları