Kırıkhan Olay Gazetesi

MHP’Lİ KAŞIKÇI’DAN PAMUK ÜRETİCİSİ İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ

MHP’Lİ KAŞIKÇI’DAN PAMUK ÜRETİCİSİ İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
22 Ekim 2019 - 18:00

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu basın açıklaması ile Pamuk Üreticilerinin Sorunlarını TBMM’ye taşıyan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı bu kez de konuyla ilgili bir araştırma önergesi hazırlayarak TBMM Başkanlığına sundu. Araştırma Önergesinde MHP’li 20 Milletvekilinin de imzası bulunuyor.

Rekolte ve Fiyatlara Önlem Alınmazsa Mesele Sosyal Bir Yara Haline Gelecek

MHP Hatay Milletvekili Lütfi KAŞIKÇI ; Önerge de pamuk ekim alanlarının arttırılması ve üreticinin desteklenmesi konusunda bazı çalışmalar yapılmasına rağmen pamuk ihtiyacının karşılanamadığı bu durumunda ithalatı ve beraberinde maliyetleri arttırdığına dikkat çeken KAŞIKÇI düşük rekolte ve fiyatlara önlem alınmazsa meselenin sosyal bir yara haline dönüşeceğine vurgu yaptı.

Pamuğun, üretimi yapılan ülkeye sağladığı katma değerlerin yanı sıra önemli ölçüde istihdam sağladığını belirten KAŞIKÇI , ‘’üretimde yaşanan sıkıntılar, beraberinde getirdiği problemlerin hangi faktörler neticesinde çıktıklarının ve bu sorunlarının kalıcı olarak giderilmesi için gerekli çözüm yollarının sağlanması için Meclis Araştırması açılmalıdır ’’  ifadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange