MİLLETVEKİLİ ÖZEL’DEN, BAŞKAN SAVAŞ’A ÇOK SERT TEPKİ « Kırıkhan Olay Gazetesi

24 Ocak 2021 - 09:24

MİLLETVEKİLİ ÖZEL’DEN, BAŞKAN SAVAŞ’A ÇOK SERT TEPKİ

MİLLETVEKİLİ ÖZEL’DEN, BAŞKAN SAVAŞ’A ÇOK SERT TEPKİ
Son Güncelleme :

06 Ocak 2021 - 10:56

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, sosyal medya hesabı üzerinde peş peşe yaptığı paylaşımlarla Hatay Büyükşehir Belediyesini ve Başkan Lütfü Savaş’ı çok sert sözlerle eleştirdi.
Su borcu nedeniyle icralık olan ve evi satışa çıkarılan vatandaşın yaşadığı sıkıntılar üzerinden Başkan Savaş’a sert sözlerle yüklenen Özel, “Hatay Büyükşehir Belediyesi su borcu olduğu için vatandaşın evini icra yoluyla satıyor. Peki Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın savunması ne? AK Partili Vekiller köy köy gezip su borcunuzu ödemeyin dedi, vatandaş da bundan dolayı ödemedi icralık oldu diyor. Gerçekten bu zihniyete ne denir bilemiyorum. Biri çıkıp AK Partililer muslukları açık bırakarak suyu tüketip belediyeyi zor durumda bırakacaklar diyor, diğeri faturaları ödemeyin dediler diyor” sözlerini kullandı.

YOLLAR KÖSTEBEK YUVASI AMA UTANMADAN KONUŞABİLİYOR!
Hatay’daki altyapı sorunlarını da dile getiren Özel, “Allah akıl fikir versin. Hatay’da altyapı fecaat durumda, şehir merkezlerindeki feyezan kanallarına, derelere hala pis sular deşarj ediliyor, arıtma tesisleri yetersiz, Asi pislik içinde, Büyükşehir’in sorumlu olduğu yollar köstebek yuvası ama beyefendi utanmadan konuşabiliyor. DSİ tarafından bitirilip Hatay Büyükşehir HATSU’ya devredilen 185 milyon Türk Lirası değerindeki “İskenderun İçmesuyu Arıtma Tesisi” hala devreye alınmadı. İskenderun’da ip gibi akan suyla insanlar duş alacak suyu bulamıyor. Bu tesis devreye alınmadığı için TOKi sakinleri mağdur! Bu tesis devreye alınsaydı şayet ne İskenderun genelinde ne de TOKİ konutlarının bulunduğu Düğünyurdu mahallemizde su sorunu yaşanmayacaktı. Şimdilik TOKİ yüklenicisi tarafından yapılan kuyularla yapılan su tedarikinin bir an önce HATSU tarafından devralınması gerekiyordu” dedi.

EXPO’YA DESTEK OLDUK, HALA MAĞDUR EDEBİYATI YAPIYOR
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın bugüne kadar Büyükşehir Meclisi’nden hangi proje için borçlanma talep ettiyse bu talebe destek verdiklerini ifade eden Özel, “EXPO için 300 milyondan fazla harcama borçlanma yoluyla yapıldı ve hepsine destek olduk. Buna rağmen çıkmış mağdur edebiyatı yapıyor. Şehrimizin marka değerine katkı sağlayacağı umuduyla destek olduğumuz hem EXPO hem Hatayspor için verdiğimiz destekleri hep gizleyip aksini iddia etti. Kendisine “EXPO’ya destek olmadığımızı söylemişsin” dediğimde “böyle bir şey demedim” demişti.-EXPO verdiğimiz bütçe yetkisiyle yapılıyor. Vermesek yapamazdı! HADO projesi için İskenderun’da yer buldum yapmadı! Arsuz’daki yeri de biz tahsis ettik. Etmesek yapamazdı, ki yapamayacak göreceksiniz” dedi.

AYRIM YAPMIYORUZ AMA YALANLARA DA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK!
Belediyeler arasında parti ayrımı yapmadıklarını ifade eden Özel, “Döktüğü asfaltın parasını da halkımız mağdur olmasın diye biz temin ettik! Hiçbir belediye başkanı arasında ayırım yapmadık, yapmayız. Hemşerilerimize yapılacak her hizmetin yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Cumhur İttifakı vekilleri olarak Ankara’da ve Hatay’da parti farkı gözetmeksizin tüm belediyelerimizin çalışmalarına destek oluyoruz. Ama yalanlara tahammül etmek de bir yere kadar! Arsuz’da Kale-Işıklı arası yol Büyükşehir yol ağında olmasına rağmen yapmıyor, siz yapın diyor. Kozaklı mahallesinin yolu için kaç bin sefer söz verdi hatırlamıyorum. Sadece bana üç sefer birkaç ay içinde bitiririz dedi” ifadelerini kullandı.

İLK GENEL SEÇİMDE VEKİL OLUP KENDİNİ KURTARMAYA ÇALIŞACAK!
Özel, “Hele bir yalan var, aman Ya Rabbi! İki seçimdir yapmayı taahhüt ettiği Sebze Meyve Hal Pazarı için “iktidar yarın bu görevi İlçe belediyelerine verebilir, ben niye para harcayayım” diyor. Böyle bir şey olmadığı halde Antakya Belediyemiz Ticaret Bakanlığına sordu. Bir de muhtarlarımıza söylediği iki klasik yalanı var. Çok amaçlı salon isteyen her muhtara “milli emlaktan, ormandan yer tahsisi talep ettik, iktidar vekillerine söyleyin çözsünler yapayım” diyor. Sordum Milli Emlak Genel Müdürlüğüne. Hepi topu tüm Hatay’da 5 yer talep etmiş!-HATSU’dan altyapı/paket arıtma tesisi isteyen her muhtara da “Mahalleniz için İller Bankası Adana Bölge Müdürlüğü’nden borçlanma istedik, iktidar vekillerine söyleyin çözsünler yapalım”. bazı yazıların evrak tarih numarası bile çıkmadı. Para yok ama HATSU bütçesi 680 milyon TL!Her cümleye aldığı 490 bin oyla başlayan zat bir sonraki seçime girmeyecek. İlk genel seçimde milletvekili adayı olup kendini kurtarmaya bakacak” dedi.
Başka Savaş’ın kibirli olduğunu savunan Özel, “Beyefendiyi şantiyede veya bir sosyal sorumluluk projesinde gören yok çünkü hizmet yok. Ya tribünde ya ekranda. Kibriyle bitecek. Çocuklarını ve yeğenlerini işe aldırdığı birkaç sözde sosyal medya şeysi ile program yapıp kendini rahatlatıp kandırabilir. Ama 2 milyar 500 milyon TL’lik bütçe ile bölgenin en beceriksiz belediyeciliğini yaptığı ortada. Hele Gaziantep’e hele Kahramanmaraş’a bakın vesselam!” sözlerini kullandı.