Kırıkhan Olay Gazetesi

MİLLETVEKİLİ YAYMAN “DOĞAYI KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”

MİLLETVEKİLİ YAYMAN “DOĞAYI KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”
10 Temmuz 2019 - 16:42

 Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Doğayı korumak, insan için bir bilinçten ziyade zorunluluktur dedi.

       Hatay Milletvekili  Hüseyin Yayman, Hatay Tabiatı Koruma Dernek üyeleriyle bir araya gelerek doğayı koruma konusunda fikir alışverişinde bulundu.

     Kırıkhan’daki Hatay Dağ Ceylanları, Gölbaşı gölü ile   diğer doğa ve  tarihi yapıların korunması konusunda   çalışmalar yapan  Yayman, anız yakımlarının da doğa dengesini bozduğuna dikkat çekerek çiftçilerin bu kötü alışkanlığı bir tarafa bırakması geregini dile getirdi.

      Hatay’ın güzelliklerini  korumak ve onları gelecek nesillere aktarmanın önemine dikkat çeken  Hatay Milletvekili Yayman “ İnsan ile doğa, birbiriyle doğrudan etkileşim halindedir. İnsanın doğayla olan ilişkisi, daha dünyaya geldiği ilk an başlar ve temel ihtiyaçları doğrultusunda sürekli olarak devam eder. Çünkü insanlar beslenme, barınma, korunma ihtiyaçlarının ciddi bir kısmını doğadan karşılarlar. Bunun dışında insan, ekolojik denge içinde de bir yere sahiptir ve doğayla bir bütünlük içindedir.

Hal böyleyken, ihtiyaçları giderek değişen tüketim toplumu, ihtiyaçlarını karşılamak için doğayla olan bütünlüğünü yok sayarak ona zarar vermektedir. Doğaya vermeden sadece almaya çalışmakta ve tüketme odaklı ilerlemektedir. Teknolojinin gelişmesi ve insani arzuların yozlaşması, bu zararı giderek daha da tehlikeli bir boyuta taşımaktadır. Oysa doğa, insandan üstün olandır ve bu hatalar dönülmez noktalara ulaştığında gerekeni yapmayı çok iyi bilir…

Tüm bu nedenlerden dolayı doğayı korumak, insan için bir bilinçten ziyade zorunluluktur. Doğa ile sanayi gelişimini dengeli seviyede götürmek  gerekiyor. “dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.