Kırıkhan Olay Gazetesi

MİLLETVEKİLİ YAYMAN HASSA’DA  UMUT DAĞITTI

MİLLETVEKİLİ YAYMAN HASSA’DA  UMUT DAĞITTI
11 Mart 2019 - 18:20

   Hatay  Milletvekili Hüseyin Yayman, Hassa’da sürdürdüğü seçim çalışmalarında  vatandaştan büyük ilgi gördü.

    Cumhur ittifakı Ardıçlı  Seçim bürosunun açılışı  için Hassa’ya  giden Ak Parti Hatay Milletvekili  Hüseyin Yayman  Hassa’daki seçim bürosunda partilileriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi.  Daha sonra Hassa’ya bağlı yerleşim alanlarında vatandaşlarla bir araya gelen  Milletvekili Yayman’a büyük ilgi gösterildi.

       Cumhur ittifakı Ardıçlı seçim bürosunun  açılışı adeta Hassa’yı sallar düzeyde gerçekleşti. Seçim bürosunda bulunan  vatandaşlarla tek tek selamlaşan, yaşlıların ellerini  öpen  Milletvekili Hüseyin Yayman ve Hassa  Cumhur İttifakı adayı Mehmet Karataş  onların hayır duasını  aldı.

      Açılış konuşmasını yapan Hassa Cumhur İttifakı adayı  Mehmet  Karataş “ Ben daha öncede Hassa Belediye Başkanlığı yaptım. Ardıçlı  bize bağlı olmadığı halde,  bir çok sorunları ben çözdüm. Burada yaşayan insanlara yardımcı oldum.  Benim için Efsane  Başkan diyorlar ya boşuna denmiyor. Halkımıza yaptığımız hizmetler unutulmadığı için halkın her daim yardımına koştuğumuz  için bize efsane başkan diyorlar. Ben yeniden göreve geldiğimde, hiçbir kimseyi mahçup etmeyeceğim. Hizmet götürmediğim hiçbir yerleşim alanı kalmayacak. “dedi.

     Hatay Milletvekili  Hüseyin Yayman ise  açılışta yaptığı konuşmada “ Buradaki coşku, birliktelik, inanç bizlere  güç veriyor. Halkımızdan aldığımız güçle, bugüne kadar Türkiye’de olduğu gibi Hassa’da da  çok önemli işler yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Seçim sokakta çalışmakla kazanılır. Ben yoksam partimde yok anlayışı   Ak Partide olmaz. Bizler  gelir gideriz ama  Ak Partiyi yaşatmak gerek. Ak Partinin tek amacı vardır, o da; milletine hizmet etmektir. “dedi.

     Yayman, seçimi kazandım demenin yanlış olduğunu sandıktan  oyların patlarcasına bir oranda  çıkması için  bu yola gönül veren her vatandaşın çalışması  gerektiğini vurguladı ve şunları söyledi “  Geçen dönem  Hatay genelinde 15 ilçenin 11’ini kazanmamıza karşın büyükşehiri kazanamadık.  Daha fazla hizmet için  mutlaka Büyükşehir ve tüm ilçeleri  kazanmak zorundayız. Hassa Tüneli benim  onur mücadelem olacaktır. Bu yıl içinde tünelin ilk kazması vurulacak. Hassa ve bölgenin kaderini değiştirecek  Hassa Tünelinin bir an önce hayata  geçirilip bitirilmesi için  tüm milletvekili arkadaşlarımızla  sonuna kadar işin takipçisi olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da  Hassa tüneliyle yakından ilgilenmektedir.  Ardıçlı’da  Ekolojik Pazar kuracağız.  Vatandaşlarımız kendi yetiştirdiği ürünleri burada rahatlıkla satacak. Akbez Kırıkhan yolunun eksiklikleri  giderilecektir. “ dedi.

      Böylesine bir  teknolojik çağda, Hassa’da içme suyu gitmeyen bölgelerin olduğuna dikkat  çeken  Milletvekili Yayman “ Büyükşehir Belediyesini kazandığımız zaman  halkımızın  sorunları tek tek çözüme kavuşacaktır.” dedi.

       Milletvekili Yayman ve Cumhur İttifakı  Başkan adayı Karataş daha sonra Aktepe’ye geçerek, esnafları tek tek dolaştılar. Vatandaşları dilek ve arzularını dinleyen Yayman ve Karataş  çözüm için  söz verdiler.

 

   

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.