Kırıkhan Olay Gazetesi

MİLLETVEKİLİ  YAYMAN’IN HATAY’A GELDİĞİNDE İLK İŞİ….

MİLLETVEKİLİ  YAYMAN’IN HATAY’A GELDİĞİNDE İLK İŞİ….
03 Mayıs 2019 - 17:17

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Ticaret ve Ziraat Odaları başkanlarıyla birlikte   Tahtaköprü Barajında devam eden çalışmaları inceledi.

    Bölgenin  kaderini  değiştirecek olan ve ekonomik bir gelişimi oluşturacak Tahtaköprü Barajında devam eden çalışmaları  sürekli  takip eden Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Ankara’dan gelir gelmez ilk işi yine baraj bölgesini ziyaret etmek oldu.

   Hatay’daki Ziraat Odaları ve Ticaret Odaları Başkanlarıyla  bir araya gelen  Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, çalışmalar hakkında  DSİ 63. şube  müdürü  Mehmet Ekinci’den bilgi aldı.

          Bölgedeki ekimler için  barajdaki su seviyesinin yeterli olacağı ve herhangi bir  kısıtlamanın olmayacağı müjdesini bir kez daha  paylaşan Milletvekili Hüseyin Yayman ” Bölgemizin kaderini değiştirecek bu önemli projenin sürekli takipçisi olacağız. Bu  yılın bitiminde  Tahtaköprü Barajının  9 metre yükseltilmesi işi bitmiş olacaktır. Bölgede, bundan böyle  sulama suyu  sıkıntısı veya taşkın olmayacaktır.  Sulama  sorunu ortadan kalkmasıyla çiftçilerimiz  arazilerinde istediği ürünü ekebilecek, 2. ürün konusunda sıkıntı yaşamayacaktır. Ovadaki ekim oranının artmasıyla  Türkiye’nin dışa bağımlılığı da azaltılmış olacaktır “dedi.

       Milletvekili Hüseyin Yayman’ın  bu incelemesine   Bölge Ziraat ve Ticarat Oda Başkanlarının yanısıra Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Hassa Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Kırıkhan Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik   ve   bölge çiftçileri de eşlik etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange