Kırıkhan Olay Gazetesi

MİLLETVEKİLİ YAYMAN’LA HİZMET YOLCULUĞU

MİLLETVEKİLİ YAYMAN’LA HİZMET YOLCULUĞU
İ.MEHMET BİLGİN
İ.MEHMET BİLGİN( bilgin@kirikhanolay.com.tr )
30 Mayıs 2020 - 16:29

              Sabah saatlerinde telefonum çaldı. Karşımda Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman vardı. Yayman, hazır olmamı istiyor ve benimle birkaç yere gideceğini söylüyordu.

       Milletvekili Hüseyin Yayman’la buluşup, birlikte yola koyulduk. İskenderun istikametine giderken, Kıcı mevkiinde ovaya hakim bölgede bir seyir terası kurulması gerektiğini dile getirdi. Yakın zamanda bu yönde çalışmalar başlarsa hiç şaşmayın. Benim tanıdığım Hüseyin Yayman, halka yönelik bir hizmet olursa yerinde duramaz. Proje hazırlatır, gerekli ödenek için aramadığı bakan kalmaz.

       Belen’e geldiğimizde, arabayı kullanan yeğeni Kenan’dan simit almasını istiyordu. Bugünkü yemeğimizin simit olduğunu söyledi. Yayman ve gazeteci arkadaşı  fotoğrafçı Erdoğan  Cengizle birlikte  çıtır çıtır simitleri yiyoruz.

        İskenderun Arsuz yol ayrımından Arsuz istikametine dönüyoruz. Arsuz girişinde üzücü manzara ile karşılaşıyoruz. Gelecek nesiller için ekilen çınarların susuzluktan kuruduğunu görüyoruz hep beraber. Hemen telefona sarılıyor ve bu ağaçların sulanması için girişimi başlatıyor, Yayman.


             Arsuz’u Samandağı’na bağlayacak olan karayolundaki çalışmaları yerinde görmek için yolumuza devam ediyoruz. Milletvekili Yayman, bir ara aracı durdurup ve arabadan indi. Güzergah üzerinde ki bir tesise uğradı. Oradaki çalışanlarla sohbet etti, onları dinledi. Yeniden yola çıkıp 50 metre gittiğimizde arabayı tekrar durdurdu, geri döndük. Arabanın arkasından bir paket alarak sohbet ettiğimiz kişilere bir paket ikram etti.                   100 metre ileride güvenlik noktasında yeniden duruyoruz. Milletvekili Yayman, askerlerimizin yanına giderek hatırlarını soruyor. Onlara da bir paket ikram ediyor. Hediyelik paketlerde lokum olduğunu sonradan öğreniyorum. Vekil, her daim arabasının arkasında dostlarına veya ziyaret edeceği kimselere ikram etmek için hediyelik eşya bulundurduğunu bildiğimden garipsemiyorum.

     Arsuz Samandağ arasında yapılan çalışmaları dikkatlice bize aktarıyor. Bu karayolunun önemine dikkat çekiyor. Zamanla bu yol güzergahında kurulacak sosyal tesislerin varlığından bahsediyor. Sahilin ve doğanın birleşip güzelleştiği harika doğa manzaralarını gösteriyor.

         Yolda çalışan ekiplere ve vatandaşlara mutlaka selam veriyor, hatırlarını soruyor. Bu nedenle yolumuz uzuyor. Hiç zorsunmadan arabadan iniyor, işçilere açtığı paketten lokum ikram ediyor. Halkın içinden biri olduğunu her davranışıyla gösteriyor.

          Milletvekili Yaymanla yolumuza devam ederken Samandağ ilçe örgütü yöneticileri bizi karşılıyor. Hep beraber yeni yolda incelemelere devam ediyoruz.

  Erdoğan Cengiz ise  günün önemli karelerini  çekmek için var gücüyle  çalışıyor.

        Arsuz – Samandağ karayolunda artık son dakikalar yaşanıyor. Yolun asfaltlama çalışmaları tamamlanmış, trafik ikaz levhaları yerleştiriliyor. Kısa süre içerisinde o da bitecek. Milletvekili Hüseyin Yayman, bu konuda Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın katkı ve gayretini dile getirip, övgüyle bahsediyor.

        Samandağ- Arsuz yolu ardından Büyükşehir hizmet alanına girmesine karşın Çevlik yolununda çalışma kapsamına alındığını belirtiyor, Yayman. Çevlik’teki esnaflar kadar vatandaşlarda Yayman’a büyük sevgi gösteriyor ve teşekkür ediyor.

        Milletvekili Yayman’ın katkısıyla 350 milyonluk bir yatırım Samandağı halkıyla buluşuyor. Sıkıntılı bir sürece rağmen, Samandağı’n daki hizmetler devam ediyor.

          Milletvekili Hüseyin Yayman’la birkaç kez Samandağı’na birlikte gitmiştik. Her defasında sevgi ve saygı görüyor, kendisi ise yöre halkıyla bir bütünlük sağlıyordu. Küçükle küçük, büyükle büyük oluyor. Konuşmalarında kimseyi karalamıyor, muhalefeti eleştirmiyor, hizmetleri ve yapacaklarını dile getiriyor.

          Milletvekili Yayman, benim en büyük siyasetim, hizmettir diyor. Ben hizmeti yapar, gelecek nesillere eser bırakırım. Gelecek nesillere güzel yaşanabilir örnek yaşam alanları bırakmamız gerektiğini dile getiriyor. Kirli siyasetle işinin olmadığını, hizmetin önceliği olduğunu belirtiyor.

        Milletvekili Hüseyin Yayman, yorulmuyor, dinlenmiyor. Ne zaman birlikte hizmet yolculuğuna çıksak ertesi gün ben yorgunluktan bir perişan olurum. Yayman’a baktığımda ertesi sabah 06.30 da yeniden mesaiye başlıyor. Hizmet sevdalısı, böyle olması gerek. Halk için memleket için yorulmadan, dinlenmeden geceli gündüzlü yürümek değil koşmak gerekiyor. 24 saat açık telefonda çalmayan dakika yok gibi. Her çalan telefona cevap veriyor, onları dinliyor. Telefon çalmadığı zaman kendisi üst düzey yöneticileri arıyor, hizmeti sorguluyor, takip ediyor.

        Samandağ’dan dönüyoruz istikamet Kırıkhan. Antakya çıkışında, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’la buluşuyor ve Kırıkhan’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Topboğazı mevkiinde, Kırıkhan Ak Parti Teşkilatı ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik ve çiftçilerle buluşuyoruz. Buğday hasadını kurban keserek kutluyor, çiftçilere hayırlı ve bereketli bol mahsüller temennisinde bulunuyor. Buğday mahsülünün bu yıl çiftçileri sevindireceğini vurguluyor, Milletvekili Yayman. Açıklanan taban fiatın yanısıra rekoltenin yüksekliğinin çiftçilere çok iyi geleceğini belirtiyor.

      Saat 18.30 surlarında kendisinden ayrılırken, akşam için Antakya’daki programıyla ilgili görüşme yapıyor. Böylece, akşam mesaisi olduğunu öğreniyorum.

           Merak ediyorum. Vekil Yayman ailesiyle birlikte vakit geçirebildiği gün değil, kaç saat bulabiliyor. Ama kendisi şikayetçi değil. Ben hizmeti seviyorum. Benim en büyük sevdam Hatay’dır, milletimdir. Hizmet yaptığım zaman huzurla başımı yastığa koyuyorum diyor.

          Bir öğretmenin gurur kaynağı yetiştirdiği öğrencilerdir. Milletvekili Yayman’ın gurur kaynağı da hizmet oluyor. Milletvekili Yayman’ı tebrik ediyoruz, bu azimli, inanç dolu ve hizmet aşkıyla dolu yaşamından dolayı. Ayrıca, hizmet yolculuğunu benimle paylaştığı için de teşekkür ediyorum.

      Hatay, Milletvekili Hüseyin Yayman’la bir çok hizmete daha kavuşacak. Yayman ise her sözünün başlangıcında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyor, hizmet adamlığından övgüyle bahsediyor.

        Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi Yayman’da hizmet aşıklısı… Her iki hizmet sevdalısını bir kez daha kutlamak gerekiyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange