Kırıkhan Olay Gazetesi

“MUHTARLARIMIZ EN BÜYÜK YOL ARKADAŞLARIMIZDIR”

“MUHTARLARIMIZ EN BÜYÜK YOL ARKADAŞLARIMIZDIR”
20 Ekim 2019 - 22:26

19 Ekim Muhtarlar Günü Kırıkhan’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.                      Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz diğer ilçe idarecilerinin katılımıyla Muhtarlar Dernek bürosunun açılışı yapıldı.

Yeni dernek bürosunun açılışı ardından Şehit Gülşah Güler Sosyal tesislerinde Muhtarların onuruna yemek verildi.

Kırıkhan Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun yaptığı konuşmada muhtarlara verilen kıymetten dolayı tüm idarecilere teşekkür etti.

BAŞKAN YAVUZ “MUHTARLARIMIZ ÇÖZÜM ORTAĞIMIZDIR”

Yemekte konuşan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz mahalle muhtarlarını çözüm ortağı olarak gördüklerini ifade etti.

Başkan Yavuz “ Kırıkhan’da yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissettiren, değişim ve yenilik oluşturan fiziki yatırımlarımızın yanı sıra birçok yerel yönetimin örnek aldığı sosyal sorumluluk projelerimizin hayata geçmesinde muhtarlarımızın büyük emekleri vardır. Örnek ilçe olmamızda desteklerini esirgemeyen muhtarlarımız bizim en önemli yol arkadaşlarımız, çözüm ortağımızdır. Görüş, öneri ve taleplerine her zaman önem verdiğimiz muhtarlarımızla gerek saha çalışmalarında gerekse de bu tür istişare toplantılarıyla bir araya gelerek Kırıkhan’ın büyümesi ve gelişmesi için karşılıklı fikir alış verişlerine devam etmekteyiz. Bu tür görüşmelerimiz kentimizin ve ilçemizin gelişimi ve değişimi açısından büyük önem arz ederken, ortaya koyulan çözüm önerileri sayesinde hizmetlerimizin kalitesi ve niteliği de daha güçlü hale gelmektedir. “dedi.

KAYMAKAM KARAMEHMETOĞLU “MUHTARLAR HİZMETİN ÖNEMLİ BİR PARÇASIDIR”

Bir Muhtar çocuğu olduğuna vurgu yapan İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, “muhtarlık mahalli yönetimin birinci basamağıdır. Köy tüzel kişiliği olmayınca muhtarların ve o mahallin sorunları kolayca çözülmüyor. O yönde bir düzenleme yapılıyor sanırım. Fitne ve fesata karşı, Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışanlara yönelik sınırımızda sürdürülen operasyonlar sonucunda rahata ve huzura kavuşacağız. Vatandaşlar olarak, dedikodulara kulak asmayarak milli birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Bu operasyonlar, huzurumuz ve sınır güvenliğimiz için yapılmaktadır. Bu nedenle muhtarlarımız da bu konuyu halkımıza çok iyi anlatmalıdırlar” dedi.

MİLLETVEKİLİ YAYMAN “MUHTARLARIMIZ MİLLETLE DEVLET ARASINDA KÖPRÜDÜR”

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman katılımcılara şöyle hitap etti “ Milletle devlet arasında bir köprü vazifesi gören muhtarlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Kimi zaman kendilerini ziyaret ediyor veya farklı ortamlarda bir araya geliyoruz. Devletle Milletimiz arasındaki köprü vazifesini gören muhtarlık müessesesi güçlü olursa devlet güçlü olur.”dedi.

Yayman konuşmasının devamında ise Milli Birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerekliliğini dile getirdi. Yayman “ Türkiye zor bir coğrafyada, dünyanın en pahalı arsasında dünyanın en fazla kirasını ödeyen devlettir. Türkiye 8 yıldır sınırımızda güvenli bölge istiyor. Ancak bizi oyalayıp duruyorlardı. Barış pınarı hareketiyle, Türkiye devleti,askeriyle Mehmetçiğiyle, muhtarıyla vatandaşıyla kararlı bir tutum gösterdi. Bugün geldiğimiz noktada operasyonlara bir ara verildi. Eğer güvenli bölge noktasında geri adım atılırsa, Türkiyenin tavrı kesindir, kaldığı yerden operasyonlar devam eder. Biz Türkiye olarak şunu söylüyoruz, Türkiye bitti demeden Recep Tayyip Erdoğan bitti demeden bu bölgede kimse bitti diyemez.”dedi.

Milletvekili Yayman “ Eğer bir mahallede bir fakir varsa, yoksul varsa, aç ve açıkta bir kimse varsa bizim evimizde, sıcak yatağımızda oturmamamız lazım. Bu mesuliyet içinde milletin derdiyle dertlenmek zorundayız. Bu bir fedekarlık, özveri işidir, sevmeden yapılmaz. Bu fedekarlığı gösteren tüm muhtarlarımızla yol arkadaşlığı yapmanın onurunu taşıyoruz. Hizmet yapan herkesten Allah razı olsun”dedi. Konuşmaların ardından, Kırıkhan Belediyesi tarafından hazırlanan armağanlar muhtarlara verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange