Kırıkhan Olay Gazetesi

MUTLU’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFER MESAJI

MUTLU’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFER MESAJI
18 Mart 2019 - 9:21

AK Parti Kırıkhan Gençlik Kolları Başkanı Osman Mutlu 18 Mart Çanakale Zaferi münasebetiyle bir mesaj yayınladı

Mutlu mesajında şunları vurguladı; 18 Mart Çanakkale zaferi milletimizin tarihine yön veren olayların en önemlilerinden bir tanesidir.

Çanakkale Türk’ün gücünün yürekliliğinin büyüklüğünün bütün dünyaya bir kez daha ilan edilmesidir. Geçmişimizden dersler almak geleceğimizi kurmamıza yardımcı olur ve milleti millet yapan şeylerden bir tanesi de ortak tarih bilincidir. Çok şükür şanlı bir tarihimiz o tarihe sahip çıkacak genç ve dinamik kuşaklarımız var ve o kuşaklara Çanakkale ruhunu aşılayan büyüklerimiz var. Bugün her ne kadar Çanakkale ruhunu parçalamak o ruhtan farklı farklı ruhlar çıkarmaya gayret edenler olsa da Çanakkale şehitlerinin biz torunları buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı Çanakkale destanı üzerinde bir kez daha düşünmeye davet ediyor bu toprakları vatan yapmak için kanıyla canıyla mücadele etmiş toprağa düşmüş şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.

Kutlu zaferin yıldönümünde sözlerimize kısa bir süre önce rahmetle andığımız istiklal marşı şairimiz, millî ruhumuz M.Akif Ersoy’un mısralarıyla sonlandırmak istiyoruz;

‘’Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber sana avucunu açmış duruyor Peygamber’’

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.