Kırıkhan Olay Gazetesi

NİSA DİYET MERKEZİ AÇILDI

NİSA DİYET MERKEZİ AÇILDI
17 Kasım 2020 - 10:27

Genç diyetisyen Emine Hayrunnisa Çapık,  Nisa Diyet Merkezinde  hizmet vermeye başladı.

Bahadır Eczanesi  sahibi Ecz. Bahadır Çapık’ın eşi  Diyetisyen Emine Hayrunnisa Çapık, yeni  açtığı Nisa Diyet Merkezi’nde    sağlıklı beslenme ve diyet konularında hizmet vermeye başladı.

Diyetisten Emine H. Çapık, danışanlarının yiyerek zayıflayacağı ya da kilo alacağını belirtti ve sözlerine; “Buraya gelen danışanlarıma bir diyet programı vermeyeceğim. Onlara sağlıklı beslenmeyi ve sağlıklı bir yaşam tarzını öğreteceğim ve hayatları boyunca bunu devam ettirmelerini sağlayacağım. Her şey öncelikle beyinde başlamalı. Kişi bunu yapabileceğine inanmalı. Bunun için de bir psikolojik bir destek de gerekiyor. Kişi yapabileceğine inanmadığı taktirde benim ona yapabileceğim bir şey yok. O inanacak, kendine güvenecek ve birlikte başaracağız bu işi” diyerek devam etti.

Çapık “Vücut analizi şart”

Merkezinde gerekli tüm cihazların olduğunu belirten  Diyetisyen Emine, “Burada vücut analizi yapan son model bir tartımız var. Öncelikle onunla sizi tartıyorum ve vücudunuzdaki tüm yağ ve kas oranlarını görebiliyorum. Bu veriler, size nasıl bir program uygulayacağım konusunda önder oluyor. Ne kadar zayıflamanız ya da ne kadar kilo almanız gerektiğini; ne kadarını yağdan ne kadarını kastan almanız gerektiğini düşünerek bir program ayarlıyorum. Tabi bunların öncesinde sizinle güzelce konuşuyoruz, sizi ikna ediyorum. Psikolojik açıdan sizi hazırlıyorum” dedi.

Emine H. Çapık  “Danışmak isteyenler, gelip bir kahvemizi içebilirler”

Sağlıklı yaşamak isteyen herkesin bir danışmana ihtiyaç duyabileceğini belirten Emine H. Çapık  “Aslında insanlar biraz mucizevi şeyler istiyorlar. Bir ayda 10-15 kilo gibi şeyler… Bunları yapabilmek tabi ki mümkün. Ancak bunlar sağlıksız yöntemlerdir. Ben her zaman şunu öneriyor ve bu yolda ilerliyorum; yavaş yavaş olsun ama sağlam ve kalıcı olsun. Hızlı verilen kilo hızlı bir şekilde geri alınır. Yavaş ve sağlam sağlam verirsek, süreç biraz uzun olabilir belki ama daha kalıcı ve sağlıklı olur. Standart bir programımız yok. Mümkün olduğunca kişinin yaşam tarzına uygun bir beslenme düzeni oluşturuyoruz. Hedefimiz, kişileri daha sağlıklı yapabilmek. Çünkü bu gerçekte çok kolay ve sağlıklı beslenmeyle bütün hastalıklara çözüm bulabiliriz. Kilo almak ya da zayıflamak isteyenler, diyabet ve tansiyon hastaları, hatta ‘Ben artık daha sağlıklı yaşamak istiyorum’ diyenler bile gelebilir. Danışmak isteyen kişiler hiç çekinmeden gelip bir kahvemizi içebilirler. “dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.