Kırıkhan Olay Gazetesi

OKUL KROS YARIŞMALARINDA KIRIKHAN RÜZGARI ESTİ

OKUL  KROS YARIŞMALARINDA KIRIKHAN RÜZGARI ESTİ
05 Aralık 2019 - 22:48

Okul Sporları ve Atletizm Ìl Temsilcilkleri tarafından okul spor faaliyetleri kapsamında Antakya’da yapılan okullararası Kros Ìl Birinciliģi yarışmalarında Kırıkhan okulları başarıdan başarıya  koştular.

Bugün yapılan  yarışmalarda, Genç Kızlar  B kategorisi ferdi yarışmasında  Kırıkhan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesinden Sultan Şahan 3.cü oldu. Genç Erkekler A kategorisinde Kırıkhan Anadolu Lisesinden Emre Kara 3.cü oldu.

Yıldız Kızlar A  kategorisi takım yarışmalarında ilk 4 içerisinde 3 Kırıkhan okulu yer aldı. İlk sırayı Şehit Atilla Kurt Ortaokulunun  aldığı yarışmalarda ikinci sırayı  Başpınar ortaokulu 3. Sırayı Tepehan ortaokulu 4. Sırayı ise Kırıkhan Yatılı Bölge Ortaokulu  aldı.

Yıldız Erkekler takım yarışmalarında ilk  sırayı Kırıkhan Yatılı Bölge Ortaokulu, 2. Sırayı Ticaret Borsası Ortaokulu , 3. Sırayı  Kırıkhan şehit Atilla Kurt Ortaokulu alırken 4.sırada Tepehan ortaokulu  yer aldı.

Yıldız Kızlar  ferdi yarışmalarında ilk 4 sırada  3 Kırıkhan okul sporcuları yer aldı.  Demirbilek Ortaokulundan Canan Recimoğlu ilk sırayı alırken, Kırıkhan Şehit Atilla  Kurt Ortaokulundan Yeter Kaya 3.cü oldu. Başpınar Ortaokulundan  Gamze Seçkin  yarışmanın 4.sü oldu.

Yıldız Erkekler ferdi yarışmalarında Kırıkhan  Yatılı Bölge  Ortaokulundan Bestami Güvenir 2.ci, Kırıkhan Başpınar Ortaokulundan Süleyman İşkinat 3.cü oldu.

Genç Kızlar takım yarışmasında, Kırıkhan Anadolu Lisesi 4.cü oldu.

Tüm yarışmalar değerlendirildiğinde,  Kırıkhan okullarının başarıları dikkat çekti.

Kırıkhan’ın  tüm okul  sporcularını, öğretmenlerini ve idarecilerini ayrıca bu başarıların elde edilmesinde çok büyük katkısı  olan Milli  çalıştırıcı Fatih Boyan’ı  kutluyor, başarılarının bölge yarışmalarında devamını bekliyoruz.

YILDIZ KIZLAR  (takım)

1.Kırıkhan Şehit Atilla  Kurt Ortaokulu

2.Başpınar Ortaokulu

3.Tepehan Ortaokulu

4.Kırıkhan Yatılı Bölge Okulu

YILDIZ ERKEKLER ( Takım)

1.Kırıkhan Yatılı bölge  Ortaokulu

2.Ticaret Borsası Ortaokulu

3.Kırıkhan Şehit Atilla Kurt Ortaokulu

4.Tepehan Ortaokulu

Yıldız Kızlar (Ferdi)

1.Canan Recimoğlu ( Demirbilek ortaokulu)

2.Ümmühan Demir ( Kırıkhan Şehit Atilla Kurt ortaokulu)

3.Yeter Kaya  ( Kırıkhan Şehit Atilla Kurt ortaokulu)

4.Gamze Seçkin (Başpınar Ortaokulu)

Yıldız Erkekler ( Ferdi)

1.Hasan Çakıcı (Tepehan Ortaokulu)

2.Bestami Güvenir (  Kırıkhan Yatılı Bölge Ortaokulu)

3.Süleyman İşkinat ( Kırıkhan Başpınar Ortaokulu)

4.Yezen Abuhıdır( Altınözü Atatürk Ortaokulu)

GENÇ KIZLAR (B)

1.Büşra Zarifgil ( Antakya  Anadolu Lisesi)

2.Gözde Arslanhan ( Serinyol Mes. Ve Tek. And. Lisesi)

3.Sultan Şahan ( Kırıkhan Fevzi Çakmak And. Lisesi)

4.Pınar Börklü ( Şehit Ahmet Benli   Mes. Ve Tek. And. Lisesi)

GENÇ ERKEKLER (B)

1.Rıdvan Narin ( Antakya TOBB And. Lisesi)

2.Celal Furkan Naimoğlu  ( Antakya TOBB And. Lisesi)

3.Can Çolak ( Serinyol Mes. Ve Tek. And. Lisesi)

4.M. Fetullah Yıldız ( Şehit Ahmet Benli Mes. Ve Tek. And. Lisesi)

GENÇ KIZLAR  (A)

1.Sıla Arslanhan  ( 15 Temmuz  Spor Lisesi)

2.Beste Nihadiyeoğlu   ( 15 Temmuz  Spor Lisesi)

3.Deniz Marmara ( 15 Temmuz  Spor Lisesi)

4.Gülbahar Kozbek ( Yıldız  Selahattin Mıstık Okulu)

GENÇ ERKEKLER (A)

1.Muhammet  Ali Çiçek  ( ErolBilecik

2.Ali İsmail Çiçek ( Erol Bilecik

3.Emre Kara ( Kırıkhan Anadolu  Lisesi)

4.Mehmet Nur  Antakya TOBB)

GENÇ ERKEKLER TAKIM A SIRALAMASI

1.Antakya TOBB İmam  Hatip Lisesi

2.Antakya Erol Bilecik MTAL

3.Antakya Spor Lisesi

4.Ahmet Nuram MTAL

GENÇ KIZLAR TAKIM A SIRALAMASI

1.15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi

2.Antakya Şehit Ahmet Benli Lisesi

3.Samandağ karaçay Bedi Sabuncu  Lisesi

4.Kırıkhan Anadolu Lisesi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange