Kırıkhan Olay Gazetesi

OLAY YAZARSA DOĞRUYU YAZAR

OLAY YAZARSA DOĞRUYU YAZAR
23 Ocak 2019 - 8:56

Kırıkhan Olay gazetesi okurlarının bir ayrıcalığı olduğuna inanıyoruz. Bu ayrıcalık, en önemli bilgiye, habere herkesten önce ulaşmasıdır.

31 Mart yerel seçimler öncesi seçimin kaderini belirleyecek Cumhur ittifak adayları uzun süren bir maraton ardından   kamuoyuyla paylaşıldı. Ancak Olay, bu listeyi Cuma günü  akşamı  internet sayfasında yayınladı.

Cumhur  ittifakının  listesini yayınladığımız sosyal medya hesaplarımızda yapılan yorumlar, hiç te hoş  olmayacak düzeye gelince  haberi yayından kaldırdık. Doğruluğunu yüzde yüz   bildiğimiz   bir haberi  yayından kaldırmamızın sebebi,  okuyucularımızın  tutumu oldu. Bir çok okurumuz telefonla  ulaşıp haberi doğruluğunu  öğrendi.

Ve dün açıklanan liste, bizim açıkladığımız listeyle aynıydı. Değişen bir isim yoktu. Kısacası,  Olay yazarsa doğruyu yazar.

Sosyal medya üzerinde gazetemizin  haberi için yalan, inanmayın, bu haberi yazmak için kaç para aldınız diye  iftira atan okurlarımız acaba şimdi bizlerden özür dileyecek mi? Özür dilemelerini biz istemiyoruz, ama şuna inansınlar ki, Olay her zaman doğruyu ve gerçeği yazar ve de  herkesten önce. Olay okurları da, her daim en önemli bilgiye habere, herkesten önce  ulaşır, okur.

Yine  geçtiğimiz yılda, Kurtlusoğuksu  mevkiindeki yol ayrımına  kavşak yapılması  yönünde  bir haberimizi yayınlamıştık. O zamanda, bu yol ayrımında   sık sık trafik kazalarının yaşandığını ve buraya  bir döner kavşak yapılması  halinde trafik kazalarının azalacağını  dile getirmiştik. Birkaç kez yazmamıza karşın, Hatay Büyükşehir Belediyesi sorumsuz davranıp yapmamıştı.

3 okul kompleksinin  yapılacak olması  bu kavşağı  daha   acil ve elzem duruma getiriyordu. Bir kez daha  haber yaparak, bu döner kavşağın  yapılmasını  dile getirdik.

O günlerde de, bu haberimizi Lütfü Savaş yandaşları  olmadık hakaret dolu  sözlerle eleştirmişlerdi. Yılmadık, haberimizin arkasında kaldık. Ve bir süre sonra HBB bu kavşağı yapmaya başladı ve hizmete koydu.

Döner kavşağın yapılması Kurtlusoğuksu yol ayrımındaki  trafik kazalarını büyük ölçüde azaltmıştır.  Bugün gönül rahatlığı içerisindeyiz. Çünkü,  o kavşağın yapılması birkaç canın, malın zarar görmesini engellemiştir.

Yine, geçtiğimiz yıldan bu yana dile getirdiğimiz başka bir konu vardı. Kurtlusoğuksu mevkiine açılan 3 okul kompleksinde okuyan öğrencilerin ana yoldan okula kadar gidiş gelişleri  kaldırım olmaması nedeniyle   zor oluyordu. Trafik yoğunluğu içerisinde yürümek  zorunda kalıyorlardı.  Kaldırım yapılması  konusundaki haberimizi Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz  kısa sürede değerlendirip, ana yoldan  okullara kadar olan bölümde kaldırım çalışması yapmıştı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Ancak Hatay Büyükşehir belediyesi sorumluluğundaki   bölüm konusunda bir türlü gelişme  olmadı. Öğrenciler, okula akan trafik akışı  içerisinde yürüyerek gitmek zorunda kalıyorlardı. HBB, nihayet geçtiğimiz günlerde bu yolda kaldırım çalışması başlattı. Geçte olsa bir eksikliği ortadan kaldırdıkları için onlara da teşekkür ediyoruz.

HBB’nin yapması gereken bir düzenleme halen yapılmadı. Yeni Devlet Hastanesi önündeki  yol ayrımında sürekli kazalar oluyor. Bu kazaların önüne geçilecek bir   döner kavşak uygulaması yapılması şart.  Devlet Hastanesinin önündeki tali yol, karşı apartmanlarda oturanların   park alanı haline  gelmiş. Bu yol  kullanılmıyor. Bu yolu  değerlendirip, yolu genişletmek ve döner kavşak yapılmasıyla  trafik kazalarını azaltmak gerek.

Yine, Kırıkhan Devlet Hastanesi projesinin başladığı günden bu yana   imara konulan ambulans yolu neden açılmıyor, bir türlü çözemedik.  Geçtiğimiz yıllarda yolun açılmasıyla ilgili bir  çalışma yapılsa da netice alınmadı.  Ambulans yolu, Hatay Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda.   Bu yolun açılması noktasında, herkesin  güç birliği içerisinde olması gerek. Kırıkhan’ın  karmaşık trafik akışında  ambulans araçlarının  dakikalarca  trafik sıkışıklığına maruz kaldığını   ilçede yaşayan herkes biliyor. Bu sorunu çözmek, en önemli   konulardan birisi olması gerek.

Kırıkhan’ın ve  yaşayan insanların sorunlarını dile getiriyoruz. Doğruları yazıyoruz.

Biz gazetecilik görevimizi doğru, ilkeli, dürüst bir şekilde   yapmaya devam edeceğiz.  Okurlarımıza en önemli bilgiyi, haberi herkesten önce   alma ayrıcalığını yaşatmaya devam edeceğiz ve ilçenin sorunlarının çözülmesine  vesile olmaya  devam edeceğiz. Bu bizim görevimizdir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange