Kırıkhan Olay Gazetesi

ORMAN KÖYLERİNİN SORUNU MASAYA YATIRILDI

ORMAN KÖYLERİNİN SORUNU MASAYA YATIRILDI
26 Mart 2019 - 13:15

 

    Hatay Milletvekili Hüseyin yayman, üst düzey bürokratları Hatay’da  vatandaşlarla bir araya getirmeye devam ediyor. Yayman,    ilçeye bağlı  orman köylerinin sorunları için Orman İşletme  Genel müdürlüğü üst düzey bürokratlarını Kırıkhan’da  muhtarlarla bir araya getirdi.

      Kırıkhan ve Hassa’ya bağlı   orman köylerinin  bir süredir yaşadığı sorunları bizzat   incelemek ve o köylerin muhtarlarını dinlemek üzere  Orman İşletme  Genel  Müdür yardımcısı  Mehmet Çelik, Ağaçlandırma Dairesi Başkanı İbrahim Yüzer, Orman İşletme  Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş,  Antakya Orman İşletme Müdürü  Abidin  Varışlı Varışlı  bugün Kırıkhan’a geldiler.

     Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın daveti üzerine    bölgeye gelen Orman İşletme Müdürlüğü üst düzey bürokratları, düzenlenen kahvaltılı programda  Kırıkhan ve Hassa’lı orman köyleri muhtarlarıyla  bir araya geldiler.

        Orman Genel Müdür yardımcısı Mehmet Çelik  toplantıda  yaptığı konuşmada,  Milletvekili Hüseyin Yayman’ın girişimi sonucunda çevre yoluna 5000 adet  çınar ağacı dikimi yapıldığını söyledi. Kırıkhan-Topboğazı, Kırıkhan-Hassa  arası yolundaki  çınar ağacı  dikiminin  tamamlandığını,  Kırıkhan-Reyhanlı yolundaki dikim işlerinin  yol çalışmalarının tamamlanması ardından yapılacağını belirtti. Herkesin amacı milletimize, devletimize en iyi  hizmet etmek olduğunu belirten Çelik “ Ankara’dan buraya   özellikle orman köylerinin, köylülerinin  sorunu  çözmek için geldik.  Hatay’ın yüzde 38’i ormanlık alandan oluşmaktadır. Bu oranın yüzde  70’i ise kaliteli  ormandan  oluşmaktadır. Bugün buraya gelirken   zeytin ağaçlarının çokluğunu gördüm. Keşke  bu  zeytin ağaçlandırmasını 50 yıl öncesinden yapabilseydik. Boşluk ve  bozuk alanlara zeytin ekebilseydik. Her taraf  zeytin ekebilseydik. Biz 2011 yılından bu yana  orman alanlarının uygun bölümlerine zeytin  fidanı dikimi  yapıyoruz v e  isteyen  vatandaşlarımıza eşit şekilde  veriyoruz” dedi.

     Milletvekili Hüseyin  Yayman “  Bugün Orman İşletme Müdürlüğünün en üst düzey yetkilileri, İlçe Tarım Müdürü yani devlet burada. Sizleri muhtarlarımızı dinlemeye geldik. Orman köylerinin sorunu nu çözmek için buradayız. İşte Ak partinin, Cumhurbaşkanımızın öğrettiği  temel ahlak, siyaset üslubu  budur. Bizim Türkiye sevdamız halka hizmettir. Çalışmayabiliriz, oturabiliriz, zorlayan mı var. Ama kalbimizi zorlayan,  millet aşkımız, vatan aşkımız, memleket aşkımızdır. “dedi.

      Toplantıda,  köy muhtarlarının sorunları dinlendi ve  çözüm için gerekli çalışmaların yapılma sözü verildi.

     Heyet  daha sonra, Topboğazı –Kırıkhan yolunda   Çınar ağacı dikimi yapıldı. Hatırlanacağı üzere, Milletvekili Hüseyin Yayman’ın girişimleri sonucunda  Kırıkhan-Topboğazı, Kırıkhan-Hassa arası karayolu kenarına 5000 adet  çınar ağacı dikimi yapılmıştı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.