Kırıkhan Olay Gazetesi

ORMAN KÖYLÜLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

ORMAN KÖYLÜLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
13 Haziran 2020 - 14:15

Hatay Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Hassa’da  bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Hassa Orman Köylüleri muhtarlarının katıldığı bilgilendirme ve istişare toplantısı Hassa Belediyesi Konferans salonunda yapıldı.

Bölge Milletvekili Hüseyin YAYMAN’ın projeleri doğrultusunda, Ak Parti İlçe Başkanı Cafer Sarı’nın organizasyonun da ve Belediye Başkanı Mehmet Karataş’ın başkanlığında yapılan bilgilendirme ve istişare toplantısına ;Hatay Orman İşletme Müdürü Osman Koç , Ağaçlandırma Şube Müdürü ve Hassa Orman İşletme Şefi ve  Hassa Orman köylüleri Muhtarları katıldı.

Hatay Orman İşletme Müdürü Osman Koç ve ilgili Şube müdürleri tarafından;Orman vasfını yitiren arazilerin durumu, ağaçlandırma çalışmaları ve orman kadastro çalışmaları hakkında muhtarlar bilgilendirildi.

Orman vasfını yitiren arazilerin değerlendirilmesi konusu üzerinden görüş alışverişinde bulunuldu. Zeytin ekimi ve ekonomik açıdan kazanç sağlayacak diğer ürünler hakkında istişare yapıldı. Sıcakların artması,  ormanlık alanlarda piknik faaliyetlerinin başlaması dolayısıyla bilinçsiz kişiler tarafından  çıkarılabilecek olası orman yangınlarına karşı alınacak önlemler de masaya yatırıldı.

Bölge milletvekilimiz sayın Hüseyin Yayman beyin projeleri doğrultusunda, İlçe başkanı Cafer Sarı’ nın organize ettiği; Orman alanlarında bulunan mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın   orman vasfını kaybeden alanlardan azami ölçüde faydalanabilmeleri amacıyla, Hatay orman işletme müdürlüğü  ve ağaçlandırma yetkililerimizle ilgili muhtarların bilgilendirme ve istişare toplantısı  Belediye konferans salonunda yapıldı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.