Kırıkhan Olay Gazetesi

Samandağ-Arsuz Karayolunu Temmuz’da Bakan Soylu Açacak

Samandağ-Arsuz Karayolunu Temmuz’da Bakan Soylu Açacak
15 Haziran 2020 - 16:30

Hatay Valisi Rahmi Doğan yapımı tamamlanan Samandağ-Arsuz arası yolun Temmuz ayında İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun de katılacağı bir törenle açılacağını açıkladı.

Turizm açısından oldukça önemli bir yol olan Samandağ-Arsuz karayolunun trafik işareti ve yol çizgilerinin yapıldığına dikkat çeken Hatay Valisi Rahmi Doğan, çalışmalarda sona gelindiğini söyledi.

Samandağ ile Arsuz’u bağlayan yol çalışmasının önemine değinen Vali Rahmi Doğan, “Tamamlamış vaziyetteyiz İnşallah Temmuz’un ilk haftası içerisinde oranın da açılışını yapacağız. Biz o yolu 80 milyona ihale etmiştik. Ama beklenmedik hesaplarla biraz maliyet artışı oldu. Bu maliyet artışını vekillerimizin Ankara’da yapmış oldukları girişimlerle o açığı da kapatmış oldular. Yol bitti şuanda trafik işaretlemeleri yapılıyor çizgiler çiziliyor. Bisiklet yolunu ayıran aparatlar döşeniyor” diye konuştu.

DAĞLAR ÇELİK HASIR GİYDİRDİK

Arsuz-Samandağ yolu bölgenin çok dağlık olması sebebiyle de dağdan gelecek kaya parçalarını da durdurabilmek için de bir ihale yapmak durumunda kaldıklarını aktaran vali Doğan “Çelik hasırlarla bu dağları giydirme yaptık. Duvarlara tel örgülerle koruma bantları oluşturduk. Temmuz ayının ilk haftası hazır hale gelecek” dedi.

Vali Doğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun programının uygunluğuna göre Temmuz ayının ilk veya ikinci haftası bu yolun açılışını hep birlikte yapacaklarını kaydetti.

SERİYOL-ARSUZ YOLUNA DESTEK VERECEĞİZ

Antakya’dan Serinyol üzeri Arsuz’a yapılması gereken ve vatandaşların da çok talep ettiği yola da vurgu yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Bu yol açıldığı takdirde Belen’den Antakya İskenderun’u bağlayan alternatif bir yol olmuş olur. Hem de Arsuz ile Antakya’yı daha hızlı çabuk bir şekilde bağlamış oluruz. Bu yönden Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin gayretlerini valilik olarak da destekliyoruz. Ne gerekiyorsa yapılması yönünden de valilik olarak yaparız” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.