Kırıkhan Olay Gazetesi

SAMANDAĞ GELENEKSEL RAS EL SENİ ETKİNLİĞİ CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

SAMANDAĞ GELENEKSEL RAS EL SENİ ETKİNLİĞİ CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK
17 Ocak 2019 - 10:17

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi işbirliği ile Samandağ ilçesi önemli  sosyal ve kültürel bir etkinliğe daha hazırlanıyor. 19 Ocak 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Geleneksel Ras El Seni Etkinliği ile Ras El Seni ve Kıddes Bayramı kutlanarak çifte bayram coşkusu yaşanacak.

Erdal İnönü Konferans Salonunda (Yeni Çarşı Salonu) Cumartesi günü saat 17:00’da başlayacak olan  etkinlikte yerel sanatçılar sahne alarak, geleneksel ikramlar (yağlı simit, oruk ‘kbeybet’, geleneksel tatlı ‘fveyşet’ ) yapılacak.

Etkinlikte 25 yerel sanatçı sahne alarak Samandağlı vatandaşlara müzik ziyafeti sunacak. Ayrıca program sunucusu Hakan Gümüş, Sinema tarihinin mihenk taşları Kemal Sunal, Şener Şen , Zeki Alasya ve Metin Akpınar gibi çok sayıda önemli sanatçıların Arapça – Türkçe dilerinde taklitlerini yapacak.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir‘in imzaları ile bir davetiye yayınlandı. Davetiyede; “ Geleneksel Ras El Seni Etkinliğinde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız” ifadelerine yer verildi.  Bu davetiye ile kamu kurum kuruluşları, STK’lar ve kanaat önderleri davet edildi. Samandağ Halkı da davet edilerek Kıddes ve Ras El Seni Bayramı kutlandı.

Hakan Gümüş ve Fevziye Dönmez’ in sunumuyla yapılacak olan etkinlikte, Semir Yalçın, Semir Ray, Ayhan Bağdat, Metin Gümüş, Filip Cibar, Temel Gümüş, Süleyman Şefikoğulları, Edip Can, Demo, Ali Berrak, Güven Kayıkçı, Ceylan Bayır, Fikret Bolat, Nihat Yatkın, Ekrem Arslan, Yılmaz Özbek, Esat Çelik, Cüneyt & Çetin Leblebici Kardeşler, Orhan Abu Ali ve Yıldıray Şahutoğlu sahne alacak. Ayrıca, etkinlikte sunucular Hakan Gümüş ve Fevziye Dönmez tarafından yılbaşına özel sürpriz bir şarkı seslendirilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.