Kırıkhan Olay Gazetesi

SAVAŞ YAPMADI GÜLER SÖZ VERDİ

SAVAŞ YAPMADI GÜLER SÖZ VERDİ
12 Mart 2019 - 9:42

       Kırıkhan’da sağlık noktasındaki sıkıntılara çözüm getirmesine kesin gözüyle bakılan Ambulans yolu, Cumhur İttifakı  adayı  İbrahim Güler’in  ilk etapta yapmayı taahhüt ettiği  hizmetler arasına girdi.

       Kırıkhan Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının  açılmasıyla birlikte, ambulans yolu  daha önem  taşımaya başladı. Yeni Devlet Hastanesini  çevre yoluna  bağlayacak olan ambulans yolu, tüm girişimlere karşın   çözülemedi.

      Dönemin Kaymakamı   Mustafa Erkayarın’ın  ve Kırıkhan Belediye  Başkanı Ayhan Yavuz’un   bu noktadaki girişimleri Hatay Büyükşehir Belediyesi nezdinde sonuçlanmadı. Kırıkhan’ın dar ve trafik  sorunu yaşandığı caddelerde ambulansların  zor şartlar altında  görev yapması  nedeniyle çok büyük önem arz eden Ambulans yolu açılmış olsa,  Devlet Hastanesinden başka hastanelere  nakil veya   acil durumdaki insanlara ulaşım  daha çok kolay olacaktı.

     Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ın sıcak bakmadığı Kırıkhan Ambulans yolu, Cumhur İttifakı   adayı İbrahim Güler’in  seçim vaatleri arasında yer aldı. Güler,  seçildiği taktirde   hasta ve yakınları  için çok önem arz eden  Ambulans yolunun açılmasını sağlayacaklarını  açıkladı.

      Acil durumdaki hastalar için saliselerin çok önem arz ettiği  göz önüne alındığında, İbrahim Güler’in böylesine hayati bir konuya el atması ve  çözme  sözü vermesi  Kırıkhan halkı tarafından taktirle karşılandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange