Kırıkhan Olay Gazetesi

SAVAŞIR’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

SAVAŞIR’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
29 Ağustos 2020 - 8:30

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkhan İlçe Başkanı İsmail Savaşır 30 Ağustos Zaferinin 98.Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınyadı.

Savaşır mesajında şunları vurguladı 30 Ağustos Zaferinin 98. yıl dönümünü kutlamanın büyük gururunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 26 Ağustos’ta ilk kıvılcımı yakıp, 30 Ağustos’ta inancı zafere dönüştüren Türk milleti, söz konusu vatan toprağı olduğun da, şartlar ne olursa olsun, karşısında yedi düvelin dahi duramayacağını tüm dünya ya göstermiştir. Eşsiz kahramanlık ve fedakârlıkların öyküsü niteliğindeki kurtuluş mücadelemiz 30 Ağustos 1922 günü zafer le taçlanmış, sömürgeci devletlerin vatan toprağımız üzerindeki kirli emellerini boşa çıkartmıştır.

Öte yandan, tarihimizin en şanlı zaferleri arasında yer alan 30 Ağustos Zaferi, dünyanın farklı noktalarında baskı ve zulme uğrayanlara bağımsızlık yolunda ilham vermesi açısından da emsalsiz bir örnek teşkil etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Kurtuluş Savaşı mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık uğrunda canlarını feda eden kahraman şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor, aziz hatıralarının önün de saygıyla eğiliyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.