Kırıkhan Olay Gazetesi

”KANLI YOL ÇİLESİ BİTİYOR…”

”KANLI YOL ÇİLESİ BİTİYOR…”
12 Mayıs 2019 - 3:58

 

Kırıkhan-Reyhanlı karayolunu çift şeride dönüştürme çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor. Uzun zamandır umutla beklenen duble yol çalışmalarında sona gelindi. Kırıkhan için simgesel öneme haiz bölünmüş yol çalışmaları yıllardır bekleniyordu. Her sene neredeyse 10’a yakın insanın hayatını kaybettiği yol tam bir çile yoluna dönmüştü..

TEMMUZ’DA BİTİYOR..
Kırıkhan-Karasu köprüsü arasındaki yolun çift şeride dönüştürülecek olması sürücüleri sevindirdi. Reyhanlı’dan, Torun mahallesine kadar olan bölümde tamamlanan çift şeritli yol açma çalışmaları, Kırıkhan girişindeki sorunlar nedeniyle uzun yıllardır askıya kalmıştı.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan beyden özel ricasıyla çalışmalara 28 Mart 2019 günü yeniden başlandı. Aralıksız olarak devam eden çalışmalarda, zemin tabakası oluşturma safhası tamamlanma aşamasına geldi.

Yol Çalışmasının takipçisi olan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan-Reyhanlı arasındaki 31 km.lik güzergahın tamamen çift şeritli olarak trafiğe açılacağını söyledi.

Yayman “Yol güzergahındaki bazı kesimlerde çift şeride dönüştürme konusunda aksamalar yaşanmıştı. Bu sorunlar çözüme kavuşturuldu ve çalışmalara Mart ayı sonunda başlandı. Kırıkhan-Torun mahallesi arasındaki 4 km.lik yolun çift şeride dönüştürülmesi çalışmaları planlanan şekilde devam etmektedir. Zemin sertleştirme çalışmaları sürüyor. Gelecek hafta bu çalışmaların tamamlanması bekleniliyor. Ardından diğer aşamalara geçilecek. Tüm bu çalışmaların Temmuz ayında tamamlanması planlanıyor. Kırıkhan – Reyhanlı karayolu tamamen çift şeride dönüştürüldüğünde, daha güvenli bir karayolu haline gelecek ve yaşanan trafik kazaları önlenecektir” dedi.

ÖNCE İNSAN..
Yayman, “İnsanlarımızın hayatı herşeyden önce gelir. Hiçbir vatandaşımızın burnunun dahi kanamasına gönlümüz razı gelmez.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Yayman, Kırıkhan girişindeki tarihi çınar ağaçlarının korunacağını belirtti. Yayman, Kırıkhan-Reyhanlı güzergahında 85 yıllık ömre sahip 240’ı aşkın çınar ağacının bulunduğunu söyledi. Yayman, yol genişletme çalışmalarının tamamlanmasının ardından yol kenarlarına hemen çınar ağaçlarının ekileceğini sözlerine ekledi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange