Kırıkhan Olay Gazetesi

TAŞMA VE KOKU PROBLEMLERİNE MÜDAHALE SÜRÜYOR

TAŞMA VE KOKU PROBLEMLERİNE MÜDAHALE SÜRÜYOR
18 Mart 2019 - 13:55

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarında oluşan tıkanıklıklara hızlıca müdahale edildiğini ve sorunların bertaraf edildiğini duyurdu.

Yağmursuyu hatlarında oluşan tıkanıklık, içme suyu patlağı, kanal taşması gibi problemlerin ALO 185 HATSU Çağrı Merkezine bildirilmesi üzerine sorunun hızlı ve kalıcı bir şekilde çözümüne yönelik çalışmalar sürdürüldüğünü belirten Genel Müdürlük, Defne ilçesinde muhtelif noktalarda oluşan arızalara müdahale edildiğini açıkladı.

Gece gündüz demeden çalışma gerçekleştiren HATSU ekipleri, yaptığı çalışma kapsamında hatları tıkayan taş parçaları ve kum birikintilerini vidanjör aracı ile temizleyerek Mahalle sakinlerinin rahata kavuşmasını sağladı.

Kanalizasyon hattında biriken atıkların ve yağmursuyu hattını tıkayan taş vb. gibi sorunların önemine dikkat çeken HATSU, vatandaşların bu konularda daha dikkatli ve duyarlı bir şekilde davranış sergilemeleri noktasında temennilerde bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.