TEKRAR ÇİFT YÖN OLUYOR « Kırıkhan Olay Gazetesi

19 Ocak 2021 - 23:57

TEKRAR ÇİFT YÖN OLUYOR

TEKRAR ÇİFT YÖN OLUYOR
Son Güncelleme :

06 Kasım 2018 - 12:05

Antakya kent merkezinin trafik problemini ve talepleri göz önüne alan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Atatürk Caddesi’nde uygulayacak yeni trafik düzenlemesine başladı.

Şu an tek yön olarak hizmet veren fakat ilerleyen günlerde çift yön trafiğe açılacak olan caddede çalışmalar hızla devam ediyor. Daha önce planlanan projeyi, kamuoyu ile paylaşan Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, verdiği talimatla çalışmaları başlattı. Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ve Ulaşım daire başkanlığının ortaklaşa yürüttüğü çalışmaların kısa sürede bitmesi bekleniyor.

Caddeye hareketlilik getireceği düşünülen çift yön uygulamasının hayata geçeceğinden dolayı memnun olan Atatürk Caddesi esnafı, çalışmaların hızlı bir şekilde yapılıp bitirilmesini istiyor.

Yaklaşan yağmurlu günlere kadar çalışmaların bitmemesi durumunda, caddede görüntü kirliliği yaşanabileceği ve düzenlemenin aksayabileceğini ifade eden esnaflar, Atatürk Caddesi güzelleştirme derneğinin de bu konuya önem vermesi gerektiğini ifade ettiler.