Kırıkhan Olay Gazetesi

TİCARET BORSASI ORTAOKULUNDAN  BÜYÜK BAŞARI

TİCARET BORSASI ORTAOKULUNDAN  BÜYÜK BAŞARI
01 Mayıs 2019 - 14:53

 

     Kırıkhan Ticaret Borsası  Ortaokulu, “Ulusal  Oyunumu Kodluyorum “ yarışmasında  774 eserin içerisinden 2 eseriyle   ilk 30 oyun içerisine  girerek büyük bir başarıya imza attı.

      Öğrencilerin 21. yüzyılda temel beceriler; yaratıcılık, eleştirel düşünme, iletişim ve işbirliği gibi beceriler etrafında birleşmesini sağlamak, teknolojiyi bir araç olarak kullanabilen, üreten bireylerin gelişimini desteklemek, girişimci bireylerin önünü açmak, öğrencilerin kod yazma becerilerini geliştirmek, avantajlı ve dezavantajlı bölgelerde yaşayan öğrencileri aynı fırsat noktasında birleştirmek amacıyla her yıl Ankara Altındağ Cebeci Ortaokulu tarafından ulusal düzeyde oyun kodlama yarışması düzenleniyor.

Bu yıl 2. si düzenlenen “Ulusal Oyunumu Kodluyorum” yarışmasına Ticaret Borsası Ortaokulu adına katılan “Harezmi Şehri” ve “Sandık Peşinde” isimli oyunlar 774 oyundan ilk 30 oyun arasına girerek 25 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenen finalde yarışma başarısı gösterdi.

Ticaret Borsası Ortaokulu öğrencilerinden Hikmet Tuna ÇOŞLU, Alperen ÖZGEN ve Muhammed Ali BEYTER Bilişim Teknolojileri öğretmeni Ali ATALAY danışmanlığında “Harezmi Şehri” adlı oyunlarıyla, İsmet KAHRIMAN ve Yusuf Kenan BENLİ Bilişim Teknolojileri öğretmeni Mehmet ÇOLAK danışmanlığında “Sandık Peşinde” adlı oyunlarıyla finallerde yarışarak İlçemizi temsil etme başarısı gösterdiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange