Kırıkhan Olay Gazetesi

TÜRKMEN’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

TÜRKMEN’DEN 15 TEMMUZ MESAJI
15 Temmuz 2020 - 8:36

CHP 27. Dönem Milletvekili Adayı olan Bestami Türkmen  15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı
Türkmen mesajında şunları vurguladı FETÖ mensuplarının 15 Temmuz 2016’da T.C. Devletine karşı giriştikleri hain kalkışma, yüce Türk Milletinin demokrasisine ve istikbaline sahip çıkması ile bertaraf edilmiş, adeta Devleti Fetö elinden zor kullanarak geri aldığı Destan yazdığı bir Milat olmuştur.
Bu ülke tarihi boyunca büyük badireler atlattı. 15 Temmuz gecesi birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde cesaretimizle, ferasetimizle, basiretimizle hep beraber bu teşebbüsün de üstesinden geldik. Yüce milletimizin nasıl bir ruha sahip olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdik.
O gece bizi kuşatan ruh, Çanakkale ruhuyla Kuvvayi Milliye Ruhuyla donanmış aynı Ruhtu diyebilirim.
15 Temmuz sonrası kendini geriye çekerek gizlenmeye çalışan FETÖ mensuplarını ve 15 Temmuz kalkışmasının tüm ayrıntılarının vaçığa çıkarılması, 15 Temmuz kalkışmasına canlarını siper ederek Şehit olan, yaralanan evlatlarımıza borcumuzdur.
Bu vesile ile Aziz Milletimize sen ne müstesna bir milletsinki ölümün pahasına Devletine milletine sahip çıkıyorsun, diyerek, kalkışmaya karşı vakur bir şekilde canlarını siper şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, yaralan evlatlarımıza, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange