Kırıkhan Olay Gazetesi

Vali Doğan Kırıkhan’da Covid-19 Denetimi Yaptı

Vali Doğan Kırıkhan’da Covid-19 Denetimi Yaptı
10 Eylül 2020 - 15:39

Hatay Valisi Rahmi Doğan, korana virüs tedbirleri kapsamında 81 İl’de eş zamanlı olarak yapılan denetimlerde “Sağlık İçin Hepimiz İçin Denetim” sloganıyla, Kırıkhan İlçemizde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek maske takılmasının önemini konusunda uyarılarda bulundu.

10 Eylül 2020 Perşembe günü saat 11.00’de ülkemizde artan korona virüs vakalarının önüne geçmek ve farkındalık yaratmak amaçlı, Kırıkhan ilçemizde gerçekleştirilen denetimlerde Vali Doğan “Bugün Türkiye genelinde 81 ilde bütün Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Dai re Müdürlerimiz, İdare Amirlerimiz ve Belediye Başkanlarımız maske mesafe ve hijyen kurallarına riayet edelim diye hatırlatma yapıyor, denetimleri arttırıyoruz. Önümüzdeki günlerde denetimleri biraz daha yoğunlaştıracağız daha sıkı yapma ya çalışacağız, malum virüsle ilgili bütün dünyada bir sıkıntı var. Bilinen tek çözü mü maske mesafe ve hijyen kurallarına uymak, biz bugün bir hatırlatma yaptık ceza yazma niyetinde değiliz, kimseyi cezayla bu önlemleri aldırma niyetinde değiliz. Vatandaşlarımıza hatırlatıyoruz. Denetimleri Hatay’ın her tarafında ilçe ilçe yapıyoruz. Önceki hafta Reyhan lı’da yapmıştık bugün Kırıkhan’dayız önümüzdeki hafta Dörtyol’da yapacağız. Kırıkhan’da maskeyi yaygın bir şekilde insanlarımız kullanıyor mesafeye dikkat ediyor, zaten Kırıkhan’da virüs itibari ile baktığımızda korunaklı ilçelerimizden bir tanesi, inşallah bundan sonraki süreç te de bu tedbiri devam ettireceğizé dedi

Gazetecilerden gelen “Sağlık Bakanlığının son 7 gün içindeki verilerinde Covid-19 raporuna göre, Hatay için 0,9 ile en düşük vakanın görüldüğü ve il genelinde yapılan denetimlerde de birinci il oldu. Bunun için düşünceleriniz nedir?” sorusu üzerine; Vali Doğan,”Hatay, verilerinin iyi olmuş olması rehavete kapılacağımız anlamına gelmiyor, aksine tedbirlerimizi daha da arttıracağız. Bu konuda bütün kurumlarımız, birim amirlerimiz, emniyetimiz, jandarmamız, sağlık teşkilatımız canla başla çalışıyorlar. Birilerinin ihmalkârlığı birilerinin gevşek davran ması sağlık teşkilatımıza, sağlık personelimize ilave yük getiriyor. öncelikle bunun hesabını yapmamız lazım, son birkaç ay içerisinde devletimiz 7-8 tane çok büyük hastane açtı. Bunlar çok önemli yatırımlar, ancak bu yatırımlarımız var diye tedbirsiz davranıp bu virüsün ya yılmasına izin vermemeliyiz. İl olarak Bakanlığımızın tüm tedbirlerini harfiyen uygulamaya çalışıyoruz, buda bir başarı getirdi. Hedef virüsün tamamen ortadan kalkması bunun gayreti içerisindeyiz. Vatandaşlarımıza buradan tekrar şükranlarımı sunuyorum. Kaymakamımıza, Bele diye Başkanımıza, Sağlık Teşkilatıma, Emniyet Teşkilatıma, Jandarma Teşkilatına Vefa Destek Gruplarına gö rev alan tüm kamu kurum kuruluşları temsilcilerine yap mış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. ”dedi.

Denetimlerde Vali Doğan’a, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Kaymakam Vekili Hassa Kaymakamı Kadir Yurdagül, Kırık han Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Oadsı Başkanı Nu man Bölükbaşı, Kırıkhan Es naf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Toklucu ve ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.