Kırıkhan Olay Gazetesi

Vali Doğan’dan Anneler Günü Mesajı

Vali Doğan’dan Anneler Günü Mesajı
10 Mayıs 2020 - 20:21

Hatay Valisi Rahmi Doğan,  Anneler Günü  dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Doğan mesajında şu ifadelere yer verdi:Emeklerinin karşılığı hiçbir değerle ölçülemeyecek annelerimize minnetimizin bir ifadesi olarak her yıl mayıs ayının ikinci pazar gününü “Anneler Günü” olarak kutlamaktayız.

Annelik yeri doldurulamayan, dünyadaki en yüce duygulardan biridir. Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren annelerimiz sonsuz bir sevgi ve özveri ile bizlere geleceğimize uzanan yolda rehberlik eden ilk öğreticilerimizdir. Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen anneler, aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturmaktadır.

Dünyanın en zor görevlerinden birini üstlenmiş annelerimiz, en yüce duygulara sahip, iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsalidir.

Bizler, cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan, anneleri baş tacı kabul eden,  anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören bir kültür ve geleneğin temsilcileriyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz şehitlerimizin emaneti annelerimiz olmak üzere, hayatını evlatları için adamış tüm annelerimizin de “Anneler Günü ”nü en içten dileklerimle kutluyor, ebediyete irtihal etmiş bütün annelerimizi rahmetle anıyorum.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange