Kırıkhan Olay Gazetesi

“YAŞAYAN KÜTÜPHANE ANLAYIŞI HATAY’A GELECEK”              

“YAŞAYAN KÜTÜPHANE ANLAYIŞI HATAY’A GELECEK”              
01 Ekim 2019 - 16:37

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek, Hatay’ın bu noktadaki eksikliklerinin giderilmesi için temaslarda bulundu.

Kütüphaneler  ve  Yayımlar Genel  Müdürü Hamdi Turşucu ve Genel Müdür yardımcıları tarafından  karşılanan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’a Hatay’daki kütüphanelerin son durumu hakkında   bilgi verildi.

Hatay’ın her ilçesinde  Kütüphane açılması gerekliliğini dile getiren Yayman, zor şartlarda  hizmet veren  ilçe kütüphanelerinin  fiziki sorunlarının giderilmesini istedi.  Kütüphanelerin fiziki  yapılarının değiştirilmesi için girişim başlatan Yayman, bazı kaymakamları arayarak bina sorununu çözmelerini istedi.

Yayman, geçtiğimiz günlerde  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  Belediye Başkanlığına devredilen eski hükümet konağının   24 saat  hizmet veren yaşayan kütüphaneye dönüştürülmesi konusunu gündeme taşıdı.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu , 2-3 gün içerisinde   bir ekibin Hatay’a  giderek kütüphanelerin fiziki  durumlarını inceleyeceklerini ve gereken tüm  çalışmaların yapılacağını söyledi.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman “ Kütüphanecilik paradigmasını  değiştiren Yaşayan Kütüphane anlayışını Hatay’ımızda da hayata geçirilmesi konusunda genel müdürümüz Hamdi Turşucu ve  genel müdür yardımcılarımızla  hemfikir  olduk. Hatay’da  gelişen ve kütüphaneciliğin farklı bir ortamda yaşandığı   bir süreci yakında Hatay halkıyla buluşturacağız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange