Kırıkhan Olay Gazetesi

YAVUZ, KAPALI ÇARŞILARI TRAFİĞE AÇTI

YAVUZ, KAPALI ÇARŞILARI TRAFİĞE AÇTI
22 Mart 2020 - 13:57

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Mareşal Çakmak Caddesi ve Beyazıt Caddesinde (Ulu Camiinin önü) bulunan kapalı çarşıyı trafiğe açtırdı.
Her iki caddede bulunan esnaflar yaklaşık bir ay önce Başkan Yavuz’a kapalı çarşının trafiğe açılması konusunda talepte bulunmuşlardı. Konu daha önce Kırıkhan Belediyesi Meclis toplantısında Meclis üyeleri ile birlikte değerlendirilmişti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan YAVUZ; “ Şu mübarek Miraç Kandilinin sabahında Yüce Rabbimden Koronavirüsünden (Kovid-19) bir an önce kurtulmayı diliyorum.
Bu iki caddede bulunan kapalı çarşımızda özellikle 65 yaş üstü büyüklerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımız oturup zaman geçiriyorlardı. Farkına varmadan Koronavirüsü kendilerine ve etrafında ki insanlara bulaştırma riski ile karşı karşıya idiler.
Buradan insanlarımıza özellikle de 65 yaş üstü büyüklerimden rica ediyorum; Bize bir şey olmaz mantığından hareket ediyor olabiliriz. Sevdiklerinize, eşinize, çocuklarınıza, torunlarınıza zarar verebilirsiniz.
Sizlerden istirham ediyorum. Geçici bir sürede olsa katkı sunmak adına evde kalmanızı rica ediyorum.
Tüm ihtiyaçlarınız ve alışverişleriniz için sosyal medya üzerinde de yayınladığımız Belediyemizin 0 326 344 10 59 numaralı telefonu arayıp temin edebilirsiniz.
Ayrıca, Kapalı çarşılarımızın trafiğe açılması ile birlikte esnaflarımız daha verimli ve daha huzurlu hale gelecektir. Memleketimize hayırlı olsun.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.