Kırıkhan Olay Gazetesi

YAVUZYILMAZ’DAN 23 NİSAN MESAJI

YAVUZYILMAZ’DAN 23 NİSAN MESAJI
22 Nisan 2019 - 12:44

Siyasetci Erhan Yavuzyılmaz 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Yavuzyılmaz mesajında şunları vurguladı ;“23 Nisan 1920’de M. Kemal ATATÜRK ve milli mücadele kahramanlarının TBMM’nin ilanı ile 3 yıl sonra kurulacak olan Cumhuriyetimizin de temelleri atılmış, bugünkü sınırlarımızın çizilmesi ile sonuçlanacak bir kahramanlık destanının işareti verilmiştir.
TBMM’nin varlığı büyük milletimiz için umudun adı, Türk düşmanları için ise hüsranın adı olmuştur.

Yurdun işgal altında olduğu bir dönemde kurulan bu meclis ile kahraman ecdadımız, milli birlik ve beraberliğin ve ortak aklın silahtan ve savaştan da önemli olduğunu göstermişlerdir.
M. Kemal ATATÜRK ve dava arkadaşlarının TBMM’yi kurarken hedefleri, düşmandan arındırılmış tam bağımsız bir ülke idi.

23 Nisan bir taraftan TC’nin temellerinin atıldığı, egemenlik’in ilan edildiği bir gün iken, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için bir kutlu şenliktir.

ATATÜRK’ÜN Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram, dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmaktadır.
Bu vesile ile başta onurlu geleceğimiz olan çocuklarımız olmak üzere, aziz milletimizin de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange