Kırıkhan Olay Gazetesi

YAYMAN “SEÇİME KADAR DEĞİL MEZARA KADAR BERABERİZ”

YAYMAN “SEÇİME KADAR DEĞİL MEZARA KADAR BERABERİZ”
30 Mart 2019 - 17:28

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Samandağı ilçesinde yapılan yatırımların toplam maliyetinin 277 milyon tl. olduğunu belirtti ve biz Samandağını uzaktan değil hizmet ederek seviyoruz dedi.

Samandağı ilçesinde muhtarla bir araya gelen Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman daha sonra yol inşaatını inceledi. Milletvekili Yayman “Samandağ-Arsuz yol bittiği zaman Türkiye’nin en güzel, en önemli turizm destinasyonlarından birisi olacaktır. Samandağ- Arsuz yolu 29 Ekim 2019 tarihinde hizmete açılmış olacaktır. Bundan sonra bir vatandaş, Samandağ’a İskenderun’dan gelirken Topboğazı istikametini kullanmayacak, Arsuz-Samandağ çevre yolu güzergahını kullanacak. Zaman kısalığı ve yol rahatlığı yaşayacak. Aynı zamanda 20 km.lik yol üstünde bisiklet yolu da olacak dedi.

Bunun dışında 130 yataklı Samandağı Devlet Hastanesi yapımı da kısa sürede tamamlanacaktır. Samandağ’ı ilçemize son zamanlarda yapılan yatırımların toplam maliyeti 277 milyon tl.’dir.

Biz, Samandağı’ı kuru kuru değil hizmet yaparak seviyoruz. Ak Partiye oy verselerde vermeseler de biz milletimiz için hizmet yapıyoruz. Tüm bu hizmetlerimiz hayata geçtiğinde Samandağ ilçesi turizm cenneti olacak ve ekonomik gelişimi en üst seviyede yaşayacaktır” dedi.

Milletvekili Yayman, 130 yataklı Samandağ Devlet Hastanesi için 57 milyon, Samandağı-Arsuz karayolu için 70 trilyon, Samandağ- Çevlik yolu kamulaştırması için 130 milyon, yol yapımı için de 20 milyon tl. lik yatırımın gerçekleştirildiğini söyledi.
Milletvekili Hüseyin Yayman ve beraberindeki heyet vatandaşlarla da bir araya geldi. Yayman, vatandaşların sorunlarını ve eleştirilerini dinledi. Vatandaşlara Samandağı’na getirilen hizmetleri tek tek anlatan Yayman, Samandağ’ı, Samandağ halkını seviyoruz. Hizmette kusur etmiyoruz dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.