Kırıkhan Olay Gazetesi

YAZARLARIMIZDAN BİR VEFA ÖRNEĞİ

YAZARLARIMIZDAN BİR VEFA ÖRNEĞİ
30 Nisan 2019 - 9:42

İlçemizde öğretmenlik yapan, gazetemizi şiir ve yazılarıyla onurlandıran, değerli yazar ve şair kardeşler; Zekeriya ve Mehmet Okçu’dan özlenen bir vefa örneği. Okul müdürünün davetiyle; doğup büyüdükleri köyleri olan Hassa Eğrbucak İlk ve Ortaokulu öğrencileriyle buluşma imkanı buldular.

Yazarlarımızı içtenlikle ağırlayan ve içtenlikle dinleyen öğrencilerin heyecanları görülmeye değerdi. Hoş sohbet ve sorulara verilen samimi cevapların ardından öğrencilere imzalı kitapları hediye edildi.

Yazarlarımızın, “Siz sevgili çocuklara örnek olmak ve yol göstermekten başka amacımız yoktur. Sizlerin de bir şeyler yazabilmeniz için düzenli okuma yapmanızı tavsiye ederiz. Köyümüze ve köylümüze hizmet etmekten onur duyuyoruz. İçerisinde tüm ailelelerin yer alacağı detaylı bir soy ağacı çıkarmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konuda köylülerimiz ve ileri gelenlerin desteklerini beklemekteyiz.” şeklindeki açıklamaları, öğrencileri oldukça heyecanlandırdı.

Ailemizin üyesi yazarlarımızın bu davranışının tüm meslek sahiplerine ve diğer yöre sakinlerine de örnek olmasını diliyoruz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.