Kırıkhan Olay Gazetesi

422 liralık araç muayene ücreti isyan ettirdi

422 liralık araç muayene ücreti isyan ettirdi
25 Temmuz 2020 - 9:32

Vatandaşlar, TÜVTÜRK’ün araç muayene ücretlerini 270 TL’den 422 TL’ye yükseltmesine tepki gösterdi.

Coronavirus nedeniyle bir süre ara verilen araç muayene istasyonları yeniden açılırken, vatandaşlar araç muayene ücretlerine gelen zamma tepki gösterdi.

Araç muayene istasyonlarından alınan fahiş fiyata tepki gösteren vatandaşlar, verdikleri para karşılığında aynı hizmetti alamadıklarını ileri sürdüler.

Zama tepki gösteren vatandaşlar, ““TÜVTURK 10 dakikalık muayene 422 TL alıyor. Onarım yok, tamirat yok. Paranın kazanılması bu kadar kolay mı? Ve Peşin para, kredi kartı geçmiyor.Bir bardak soğuk su ikramı, nede çay ikramı var. Pandemi var diye oturaklar kalktı. Aralıklı oturak yok. Ayakta bekliyoruz saatlerce, oh ne güzel ne ala. Özel hastanede profesör muayenesinden pahalı.  Bu haksızlığa son verilsin makul fiyata çekilsin” ifadeleri kullanıldı.

Araç muayene fiyatını yüksek bulduğunu belirten vatandaşlar, “İstasyona gittiğimizde saatlerce sıcağın altında bekliyoruz. Oturma yeri, çay, su yok. Verdiğimiz ücret nereye gidiyor? Zaten iş yok, kriz var, bir de bunun üstüne muayene ücretine yapılan zam zulüm gibi bir şey. 422 TL muayene ücreti verdiğimiz araç sadece kontrolden geçiyor, neden bu kadar fahiş ücret ödüyoruz?” diye konuştular.

COVİD-19 NEDENİYLE ZATEN KRİZ VAR!

Covid-19 nedeni ile vatandaşın ekonomik bir krizin içinde olduğunu dile getiren vatandaşlar, “Muayene ücreti oldukça pahalı. Covid-19 nedeni ile zaten ekonomik bir kriz var. Bir insan ailesini geçindirebilecek durumda değil. Önceden aracımın muayenesini 270 TL’ye yapılıyordu şu anda 422 TL’ye yükseldi. Bu kadar artış olur mu?” dediler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Secured By miniOrange