İHA,SİHA YA DA SÖMÜRGECİLİĞİN SONU « Kırıkhan Olay Gazetesi-Hatay'da Hızlı doğru tarafsız haberciliğin merkezi

16 Mayıs 2022 - 22:07

İHA,SİHA YA DA SÖMÜRGECİLİĞİN SONU

İHA,SİHA YA DA SÖMÜRGECİLİĞİN SONU
Son Güncelleme :

17 Mart 2022 - 8:44

Rus mühendis Mihail Kalaşnikof, İkinci Dünya Savaşı’nda Sovyet Kızıl Ordusu’nun kullandığı tüfeklerin sorun çıkarması üzerine ‘Kalaşnikof tüfeklerini’ icat ederek seri üretime geçirdi.

Kısaca keleş denen bu hafif, küçük, seri ve basit yapılı silah dünyada kökleşmiş sömürü ağının en azından fiziki işgal şeklindeki iğrenç oyununu bozdu. Kalaşnikof temin eden işgale uğramış ülkeler çeteler oluşturarak bir çok ülkede işgalcilerine zayiat verdirmeye başladı. Kendi vatandaşı,kendi askeri çok değerli olan işgalciler bu kayıpları göze alamıyorlardı. Birçok ülkede fiili işgal sona erdi.

Tabi emperyalistler çıktıkları ülkelerde kendilerine bağlı kukla hükümetler kurdular, ülkeleri borç batağına sokarak milli gelirlerinin tamamına yakınına süresiz el koyacak taahhütlere zorladılar. Mesela Fransa şu an Afrika’da 16 ülkeden yıllık 500 milyar dolar haraç almaya devam etmekte. Bu para bu ülkelerin milli gelirlerinin %85’ini oluşturmaktadır. Üç yıl evvel Türkiye İdlip’te yaptığı operasyonlarda ilk kez İHA’larını kullandı.O gün kaleme aldığım bir yazıda bunun dünya savaş tarihinde bir milat olacağını,son yıllarda demokrasi getireceğim yalanıyla çok ağır ve yıkıcı silah güçleri ile şehirleri bombardıman eden emperyalist güçlerin işlerinin artık daha zor olacağını yazmıştım. İşte emperyalist Rusya, Ukrayna’yı işgalinde bu hüsranı Suriye’den sonra ikinci kez yaşıyor. Türk İHA’ları Rusya’ya ağır kayıplar verdirtiyor.

Tüm savaş planları revize edilmek zorunda kalınıyor. Birkaç günde işi bitiririz dedikleri işgal planları suya düşmüş durumda. Özellikle Selçuk Bayraktar başkanlığındaki Türk mühendislerin programladığı “sürü İHA”saldırıları büyük konvoyların birkaç dakikada vurulup saf dışı olmasını sağlıyor. Sürü İHA yapay zeka ile ilk kez yine iki yıl evvel Zafer Bayramı kutlamalarında Ankara’da gökyüzüne çizilen kutlama mesajlarında kendini göstermiş ve konuyu takip eden benim gibi teknik adamları heyecanlandırmıştı. Böylece emperyalist işgallere karşı ilki kalaşnikof tüfekle başlayan direnişler bundan sonra İHA’larla devam edecektir. HA’lar mazlum milletler için yeni bir ümit ışığı olmuştur. Bize bu gururu yaşatan Selçuk Bayraktar’a ve Türk mühendislerine selam olsun.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

altmöbelentsorgung

Çocuk Şarkıları